Święta Wielkiej Nocy już niebawem! Niemalże w każdym domu będą robione przeróżne wypieki, czas zatem dobrze je przemyśleć. Ta babka podbije serca gości - koniecznie zobacz ten trik i zastosuj, a nie pożałujesz!

Jak wiadomo, Święta Wielkanocne w tym roku przypadają 17 kwietnia, zatem zostało już naprawdę niewiele czasu. W niemal każdym domu trwają teraz gruntowne porządki oraz przygotowywanie się do katolickich obrzędów.

Poza tym gospodynie domowe obmyślają, jakie potrawy i słodkości zaoferować gościom tym razem. Wśród tradycyjnych ciast serwowanych podczas świąt znajdują się oczywiście: mazurek, babka wielkanocna, sernik czy makowiec.

Najczęściej wybieraną i najbardziej lubianą zarazem jest jednak babka, której wersji jest naprawdę sporo. Ponadto, w sieci widnieją także setki przepisów i każdy z nich brzmi wybornie – jak zatem wybrać taki, aby było wiadomo, że nasza babka się uda i zasmakuje gościom?

Dodaj ten jeden sekretny składnik!

Jak radzi ekspertka, aby babka była smaczna, wilgotna i niesamowicie puszysta należy zamienić jeden składnik, czyli olej. Na co? To może wprowadzić spore zaskoczenie, a wręcz szok – majonez! Tak, kilka łyżek majonezu zamiast oleju sprawi, że babka wielkanocna będzie naprawdę fenomenalna. Koniecznie wypróbuj!

Babka wielkanocna / screen yt