Najnowsze wiadomości dotyczące trwającej wojny właśnie ujrzały światło dzienne. Okazuje się, że podczas wizyty w Watykanie prezydent zaprosił papieża Franciszka do Polski. Czy Głowa Kościoła przyjmie zaproszenie Andrzeja Dudy? Internauci nie kryją zaskoczenia i zdumienia taką postawą.

Działania zbrojne przeciwko Ukrainie trwają już niemalże czterdzieści dni. Niestety, na razie nic nie wskazuje na to, aby te tragiczne wydarzenia, które każdego dnia przynoszą coraz więcej strat i smutku miały się skończyć niebawem.

Agresja rosyjska narasta, a ukraiński opór i chęć obrony własnej ojczyzny także utrzymuje się na wysokim poziomie. Wygląda na to, że sąsiadujące ze sobą państwa będą próbowały aż do osiągnięcia celu.

W związku z tym dyplomaci z wielu krajów raz po raz spotykają się na wszelkich konferencjach, aby razem ustalić kwestie dotyczące sankcji nakładanych na Rosję bądź pomocy uchodźcom.

Prezydent Andrzej Duda zaprosił papieża do Polski – czy przyjmie zaproszenie?

Andrzej Duda ostatnio zawitał w Watykanie. Podczas rozmowy z Głową Kościoła podziękował duchownemu za modlitwę oraz opowiedział, jak pomagamy Ukraińcom.

- Przekazałem Ojcu Świętemu zaproszenie do Polski. To byłoby spotkanie nie tylko z Polakami, ale także ekumeniczne spotkanie z naszymi gośćmi z Ukrainy - mówił prezydent.