Niezwykle ważna informacja dla wszystkich Polaków. Już niebawem będzie miała miejsce zmiana czasu na letni. Każdy powinien o tym pamiętać. Czy kiedyś przestaniemy przestawiać zegarki? Okazuje się, że na razie nie ma co liczyć na takie regulacje prawne!

Nie od dziś wiadomo, że zmiana czasu ma miejsce dwa razy w roku: w jesień oraz na wiosnę. Dokładnie zegarki przestawiamy zawsze w ostatni weekend października oraz ostatni weekend marca. Mimo iż przestawiając czas w jesień śpimy godzinę dłużej, to jednak dni błyskawicznie się skracają. Wiosną sytuacja wygląda na odwrót - śpimy krócej, lecz dzień staje się dłuższy.

Zgodnie z powyższym standardem czas letni wprowadzimy już za kilka dni, w nocy z soboty na niedzielę 27 marca – dla przypomnienia: przestawiamy zegarki z godziny 2 na 3. Mimo iż zdecydowana większość urządzeń robi to automatycznie, tak jednak warto pamiętać o zegarkach analogowych.

Czy możemy spodziewać się końca zmian czasu?

Od dawna spekulowano o tym, że zmienianie godzin ma się zakończyć. Okazuje się jednak, że w najbliższych kilku latach na pewno nie, o czym mówi rozporządzenie dotyczące “wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2022–2026”.

Jak zatem nietrudno zauważyć, teraz i przez następne cztery lata na pewno będziemy przestawiać zegarki.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT