Nie od dziś wiadomo, że astrologia ma ogromne znaczenie dla milionów ludzi na świecie. Wiele osób przykłada uwagę do tego, kiedy wydarzyła się dana sytuacja oraz jak wyglądał wówczas układ gwiazd, gdyż może to mieć wpływ na dalszy bieg wydarzeń. Co wydarzyło się 19 marca na przestrzeni lat? Koniecznie zerknij w tę kartkę z kalendarza, bo miało miejsce naprawdę sporo różnych wydarzeń!

Dla niektórych data nie ma większego znaczenia – dla innych zaś, ogromne! Kiedy nasze urodziny czy imieniny przypadają w jakiś szczególny dla społeczności dzień, czujemy się zaszczyceni. Podobnie sprawa ma się z wydarzeniami, które sami możemy zaplanować, jak na przykład ślub. Wtedy też często kierujemy się tym, co oznacza dana data.

Co zatem wydarzyło się 19 marca na przestrzeni wielu lat? Sprawdź!

Kartka z kalendarza – 19 marca

Zestawienie rozpoczyna rok 1887, wtedy to odszedł znany pisarz polski - Józef Ignacy Kraszewski. Także tego dnia, lecz 1920 roku pierwszym marszałkiem Polski został Józef Piłsudski.

W 1953 roku zaś pierwszy raz w telewizji odbyła się ceremonia wręczenia Oscarów. 1983 rok oznacza zaś czas przyjścia na świat znanego i uwielbianego przez tysiące Polaków muzyka, Sławomira.

W roku 2018 zaś miało miejsce przykre wydarzenie dla fauny światowej - uśpiono bowiem ostatniego samca nosorożca białego północnego.