Nowe fotografie i nagrania, które każdego dnia pojawiają się w sieci mogą poruszyć do łez nawet najbardziej zatwardziałe serca. Niesamowity gest wolontariusza z Warszawy. Mężczyzna w zaskakujący sposób pociesza dzieci, które przybywają z Ukrainy – koniecznie zobacz te fotki, są naprawdę wzruszające.

Od samego początku ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę niemalże cały świat wręcz nie może w to uwierzyć. W tych tragicznych wydarzeniach można dostrzec także pozytywne aspekty, takie jak niezłomność Ukraińców, a także chęć niesienia pomocy przez Polaków i obywateli innych krajów.

W Internecie zamieszczane materiały na przemian wywołują smutek i radość - przykre są obrazki przedstawiające wojnę, zniszczone miasta oraz śmierć i cierpienie tysięcy ludzi, radosne i niosące nadzieje zaś są te, które ukazują pomoc i wsparcie dla uchodźców.

To niesamowite, że w tak krótkim czasie miliony Polaków zmobilizowało się do pomocy Ukraińcom, często porzucając wszystkie dotychczasowe obowiązki i poświęcając się w pełni pomocy uchodźcom. Najbardziej poruszające i sprawiające radość widoki są wtedy, kiedy to na twarzach przerażonych dzieci pojawia się uśmiech.

Nieprawdopodobny gest wolontariusza z Warszawy

Tomasz Grzywiński, mieszkaniec Warszawy postanowił pocieszać ukraińskie dzieci na Dworcu Centralnym – a robi to poprzez rozdawanie prezentów i smakołyków chodząc w przebraniu dinozaura! To naprawdę wspaniała inicjatywa, a najmłodsi choć na chwilę mogą zapomnieć o rzeczywistości.