Całkiem nowe informacje prosto od rządzących. Planuje się wzrost finansowania sił zbrojnych. Czy to oznacza tymczasowe zawieszenie lub – co gorsza - zakończenie innych świadczeń, jak 500 plus czy trzynaste emerytury? Ekonomiści nie mają najmniejszych wątpliwości: są tylko dwa rozwiązania. O czym mówią?

O tym, że za Polską wschodnią granicą sytuacja wygląda tragicznie wie niemalże każdy. Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął nie tylko sąsiednimi krajami spodziewającymi się tysięcy uchodźców uciekających z kraju, ale także całym światem chcącym nieść pomoc na różne sposoby.

W związku z tym rządzący postanowili działać szybko – najnowszym pomysłem, jaki pojawił się w sejmie jest wzrost finansowania zbrojeń do 3 % PKB, a w przyszłości nawet do 4 %. Ekonomiści uważają, że aktualnie jest to niemożliwe, lecz żeby osiągnąć ową sytuację, pozostają tylko dwa rozwiązania...

Czy świadczenia zostaną zakończone?

Według ekonomistów, aby osiągnąć wspomniany wynik należy albo ukrócić Polakom wszystkich dodatkowych świadczeń albo podnieść podatki. Czy tak się stanie? W tym momencie nie wiadomo, lecz ta kwestia zaczyna spędzać sen z powiek tysięcy Polakom.

- Wszystkie te świadczenia 500+, kapitał początkowy, 13,14 emerytury pozwoliłyby w znacznym stopniu sfinansować nasze obecne militarne dążenia do wzmocnienia obronności Polski. - mówi ekonomista Konfederacji Lewiatan.JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT