Najnowsze wieści prosto od ekspertów - to niesamowicie ważne i ciekawe informacje dla wszystkich miłośników roślin, owoców i warzyw! Koniecznie poznaj te triki, dzięki którym Twoje uprawy będą jeszcze dorodniejsze, a plony dwukrotnie się zwiększą!

Tysiące osób uprawia swoje warzywa lub owoce. Wielu z nich na początku swojej drogi nie ma pojęcia, co należy robić, aby uzyskać jak najlepsze zbiory. Okazuje się, że eksperci w tej dziedzinie właśnie podzielili się sprawdzonym sposobem, który powoduje, że pomidory zaczynają rosnąć w błyskawicznym tempie, a na krzewach co chwilę pojawiają się nowe, dorodne okazy. Co zatem należy zrobić?

Dorodne pomidory? Sekret tkwi w tym nawozie!

Zdaniem ekspertów to odpowiedni nawóz najbardziej wpływa na liczbę i jakość pomidorów pojawiających się na krzewach w ogrodzie. Uwaga! Bardzo ważne jest przestrzeganie wszystkich proporcji, aby nie zaszkodzić roślinom i nie spowodować efektu odwrotnego do zamierzeń.

Według ogrodników lipiec to najlepszy czas na karmienie pomidorów potasem i fosforem. Aby przygotować taki nawóz, należy rozcieńczyć 15 g monofosforanu potasu w wiadrze z wodą i co dwa tygodnie wlewać pomidory tym roztworem. Można również rozpuścić 2 łyżki monofosforanu potasu w 1 litrze wody i tuż przed podlaniem rozcieńczyć część roztworu w wiadrze z wodą.

Eksperci uważają również, że suchy nawóz potasowy też może pomóc. Aby to zrobić, proszek siarczanu potasu należy rozsypać na krzewy w wartościach: 20 g na 1 m2. Taką czynność należy wykonywać nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Pomidory / screen youtube