Najnowsze, skrywane latami informacje dotyczące jednej z popularniejszych wówczas aktorek polskich, Renaty Dancewicz właśnie ujrzały światło dzienne. Celebrytka wypowiedziała się szczerze o Kościele. Aktorka nie przebierała w słowach, powiedziała co myśli! Padły mocne słowa - co takiego wyznała?

Renata Dancewicz to postać znana przede wszystkim starszym pokoleniom, gdyż lata świetności jej kariery przypadały na lata 90. Ubiegłego wieku. Młodsza część widowni być może nie miała okazji ujrzeć aktorki na szklanym ekranie. Wszystko to również jest spowodowane tym, że kobieta sama w ostatnich latach nieco wycofała się z aktorstwa – teraz jej umiejętności można zobaczyć tylko w serialu “Na Wspólnej”.

Mocne słowa!

Kobieta nigdy nie miała przed mediami tematów tabu. Od zawsze odważnie głosiła, że nie wierzy w Boga, a także popiera społeczność LGBT i wszelkie liberalne ruchy.

Ostatnio wyznała, że jej ateizm wyniknął przede wszystkim za sprawą samej instytucji Kościoła, która - według niej – traktuje kobiety bardzo niesprawiedliwie.

- Ja, już jako mała dziewczynka, zrozumiałam, że nie wierzę w Boga i nie chcę być częścią Kościoła katolickiego. Zobaczyłam, jak niesprawiedliwie Kościół traktuje kobiety. One mają być służącymi i tyle. Na samym szczycie hierarchii są księża, którzy mają kontakt z Bogiem, później mężczyźni, a na samym końcu kobiety.- wyznała.

Renata Dancewicz / screen ytJAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIEPL”: WIELKA STRATA DLA MILIONÓW POLAKÓW. NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS LEGENDARNEGO AKTORA. WYBITNĄ POSTAĆ POLSKIEJ KULTURY OPŁAKUJĄ JEGO WIELBICIELE. MIAŁ 90 LAT