Całkiem nowe informacje w sprawie waloryzacji rent i emerytur właśnie zostały ujawnione w mediach. Seniorzy zaczynają się niepokoić... O czym mowa? Okazuje się, że niektórzy stracą - i to sporo!

Jak powszechnie wiadomo, temat rent i emerytur w Polsce jest niezwykle często poruszaną kwestią nie tylko przez media czy polityków, ale także resztę społeczeństwa. Polacy od lat narzekają na ekstremalnie niskie świadczenia emerytalne, które często nie pozwalają na podstawowe opłaty i niezbędne do życia środki czy produkty spożywcze.

Niskie emerytury tym bardziej są dla osób otrzymujących owe świadczenia bolesne biorąc pod uwagę fakt galopującej od pewnego czasu inflacji, która powoduje gigantyczny wzrost cen niemalże wszystkiego.

Wraz z początkiem roku 2022 pojawiły się także nowe informacje w sprawie waloryzacji rent i emerytur. Czy pozytywne? Nie dla wszystkich...

Waloryzacja emerytur – czy padnie rekord?

Jak podają media, waloryzacja najpewniej będzie wynosiła od 6 do 9 procent, lecz niewykluczone, że padnie nowy rekord wynoszący aż 10,56 procent. Ponadto, zerowy podatek dla osób otrzymujących do 2500 złotych brutto również brzmi dobrze. Przykre wieści zaś kierowane są do osób pobierających emerytury wynoszące ponad 5000 złotych, gdyż mogą oni stracić nawet... 4756 zł rocznie!