Jak donosi serwis O2, w wydaniu pewnej polskiej gazety z 1923 roku znajdziemy artykuł, w którym autorzy zastanawiali się nad tym, jak będzie wyglądać świat za blisko sto lat. Mowa tutaj o numerze „Ilustrowanego Kuryera Codziennego” z 8 lutego 1923 roku wydanego w Krakowie. Przepowiednie ówczesnych dziennikarzy są naprawdę zaskakujące. Reporterzy bazowali na wypowiedziach i wyobrażeniach ekspertów z różnych dziedzin i środowisk. Co myśleli o świecie za sto lat, w którym żyjemy dziś?

Na Twitterze znalazła się niecodzienna fotografia wrzucona przez pewną internautkę. To zdjęcie artykułu pochodzącego z wydania „Ilustrowanego Kuryera Codziennego” z 1923 roku. Gazeta 99 lat temu przytaczała wypowiedzi wielu ówczesnych osobistości z amerykańskiego dziennika. Były to opinie pisarza, promotorki ruchu społecznego i inżyniera. Wypowiedzi te wywołują naprawdę srogie zaskoczenie, gdyż część z nich jest trafna. Wiele jednak są prognozami zupełnie na wyrost.

Przepowiednie zawarte w polskiej gazecie sprzed blisko 100 lat dotyczące 2022 roku. Czy okazały się prawdziwe?

Jedną z trafnych prognoz wykazał Pan Griffith, który był wówczas przekonany o tym, że książki za sto lat nie będą już drukowane. Choć nie jest to do końca prawda, bo papierowe wydania wciąż są dostępne na rynku to mężczyzna przewidział istnienie e-booków i czytników.

- Za sto lat książki i gazety nie będą się już drukować. Ukazywać się one będą na ekranie kinematograficznym. Edukacya odbywać się będzie przy pomocy ekranu. Istnieć będą wówczas szkoły-kina i kina-biblioteki - mówił Griffith.

Walter N. Polakow przekonywał, że zupełnie zmienią się źródła energii – nie będzie już nafty i węgla, co nie do końca okazało się trafne, jednak przewidział pojawienie się OZE w postaci fotowoltaiki. Nietrafnie jednak ocenił skrócenie czasu pracy w ciągu dnia do dwóch godzin.

Maly Garrett Hay i Mis Margaret Sanger trafnie przewidziały zrównanie praw kobiet i mężczyzn. Sporo jednak było spektakularnych pomyłek, jak choć przewidywanie, że USA staną się angielską kolonią, a także przekonanie, że bez wojny światowej w 2022 roku nastanie czas braterstwa bez biedy, konfliktów zbrojnych, głodu i zniszczeń. Przewidywano również, że w 2022 roku na świecie nie będzie już alkoholu!

Jak informował portal "Życie Polska": PROKURATURA OFICJALNIE ZAJĘŁA SIĘ SPRAWĄ ŻORY KOROLYOVA. DO WIADOMOŚCI PUBLICZNEJ TRAFIŁY INFORMACJE DOTYCZĄCE BADAŃ TANCERZA. SĄ WYNIKI EKSPERTYZY

Przypomnij sobie: POWALAJĄCE DONIESIENIA O BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE. MELANIA TRUMP UCIĘŁA PLOTKI O KRYZYSIE W MAŁŻEŃSTWIE. TAK BAWIŁA SIĘ Z DONALDEM TRUMPEM W SYLWESTRA

Portal "Życie Polska" pisał również: MIJA 10 LAT OD PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ ZWIĄZANYCH Z KILKUMIESIĘCZNĄ MADZIĄ Z SOSNOWCA. KATARZYNA W. ODSIADUJE KARĘ 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: CÓRKA MARTY KACZYŃSKIEJ JEST JUŻ NASTOLATKĄ. NIEWIELE OSÓB ROZPOZNA DZIŚ MARTYNĘ. MŁODSZA CÓRKA BRATANICY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO BARDZO WYDOROŚLAŁA