Ta historia porusza do granic możliwości i wyciska z oczu łzy. Niestety, sytuacje tego typu zdarzają się często - pozostają jednak wyciszone i mało kto o nich wie. Jednak warto uświadomić sobie, że warto nieść pomoc zawsze i każdemu. Pewien internauta postanowił podzielić się historią z własnego życia, w którą ciężko uwierzyć...

"Prawdopodobnie przez całe życie nie rozmawiałem przez telefon tak długo, jak dzisiaj. Rozmowa z kuzynką całkowicie zepsuła mi humor i pogrążyła w życiowych refleksjach. Moja kuzynka Renata i jej mąż mieszkają po drugiej stronie kraju, więc rzadko się spotykamy. Mimo iż nie znam męża kuzynki aż tak dobrze, to od początku wydawał mi się bardzo arogancką osobą. Teraz okazuje się, że miałem rację.

Ostatnio zaczęliśmy z kuzynką komunikować się częściej niż zwykle. Ona i jej mąż również budują dom. Dzwonimy do siebie, opowiadamy o przebiegu budowy, dzielimy się naszymi metodami i tajemnicami. Razem z rozmowami o budowie kuzynka coraz bardziej się otwiera i mówi o innych utrapieniach. Ostatnio wyznała, że musi opiekować się matką, gdyż z jej zdrowiem nie jest już najlepiej. Wymyśliła, aby jej matka przeprowadziła się do ich domu, tak będzie jej łatwiej.

Pomysł nie podoba się wszystkim...

Ostatnio zadzwoniła do mnie z płaczem. Jej mąż powiedział, że nie chce, aby jej matka przeprowadziła się z nimi do nowego domu. Dodał również, że jeśli wstawią matkę do domu, w pokoju pojawi się nieprzyjemny zapach starości. Powiedział także, że mama i tak wkrótce odejdzie z tego świata, więc niech umrze w swoim mieszkaniu. Nie ma potrzeby psuć energii nowego domu.

Siostra jest w rozpaczy, płacze i nie wie, jak przekonać męża. Mama mieszka daleko od ich nowego domu, więc częste odwiedzanie jej będzie niewygodne i codziennie potrzebuje pomocy. Starsza kobieta pomogła też swojej siostrze pieniędzmi z emerytury, które wraz z mężem zainwestowali w budowę domu. Czy nie zasługuje na spędzenie ostatnich dni swojego życia w godnych warunkach?

Teraz siostra nie wie, jak udowodnić mężowi, że jej matka zasługuje na mieszkanie w ich domu. Wciąż słyszę jej płacz i jęki w moich uszach: „Moja mama nie ma zapachu starości, regularnie się kąpie i dba o siebie”.

Byłem przesiąknięta tą historią, było mi bardzo żal starszej kobiety. Wyobraziłem sobie, jak bardzo by się zdenerwowała, gdy dowiedziała się, że nie zostanie zabrana do nowego domu, ale pozostawiona samotnie, z dala od bliskich. To po prostu nieludzkie.

Takie okrucieństwo własnych dzieci po prostu zmiażdży biedną staruszkę."

Jak byś postąpił w takiej sytuacji?

Emerytka / unsplash.com

Jak informował portal "Życie Polska": PORUSZAJĄCE WYDARZENIA W JEDNYM Z POLSKICH SZPITALI. RODZICE ZA UTRATĘ 6-LETNIEJ CÓRKI OBWINIAJĄ LEKARZY. RZECZNIK PRAW PACJENTA BADA, CZY MAJĄ RACJĘ

Przypomnij sobie: MARYLA RODOWICZ WYSZŁA DO FANÓW Z PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM O ŻYCIU PRYWATNYM. ARTYSTKA ZDRADZIŁA, Z JAKIEGO POWODU CZUJE WIELKĄ PUSTKĘ. TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie Polska" pisał również: DOMINIKA GWIT NA USTACH WSZYSTKICH. AKTORKA ZACZĘŁA DBAĆ O SWOJA APARYCJĘ. ZMIANA W WYGLĄDZIE SPOWODOWAŁA MASĘ KOMENTARZY. NIEKTÓRYM SIĘ NIE PODOBA