Portal o2 przekazał informację, którą na swojej stronie opublikowało ostatnio NASA. Okazuje się, że w kierunku Ziemi leci asteroida, której rozmiary nie należą do najmniejszych. Czy mieszkańcy naszej planety znajdują się w niebezpieczeństwie?

Czy coś nam grozi?

Jak podała NASA, asteroida znajdzie się w pobliżu Ziemi dokładnie 11 grudnia tego roku i będzie to jej najbliższy przelot od 20 lat! 4660 Nereus jest wielkości wieży Eiffla, a jej uderzenie w naszą planetę mogłoby być katastroficzne w skutkach.

Specjaliści uspokajają! Do kolizji nie dojdzie!

Okazuje się jednak, że nie mamy podstaw do niepokoju. Eksperci z NASA uspokajają jednak, że do takiej sytuacji na pewno nie dojdzie, a asteroida nie jest dla nas żadnym zagrożeniem. Znajdzie się ona w odległości 3,9 milionów kilometrów od Ziemi, jest to dziesięć razy tyle ile dzieli nas od Księżyca, co czyni ten przelot całkowicie bezpiecznym dla naszej planety.

Kolejne bliskie przeloty asteroidy 4660 Nereus będą mieć miejsce 2 marca 2013 roku oraz w listopadzie 2050 roku. Warto także zaznaczyć, że według jednej z baz danych zajmujących się monitorowaniem asteroid Nereus jest jedna z najbardziej wartościowych asteroidów, a jego dokładna wartość to 4,71 miliarda dolarów!