Według informacji przekazanych przez portal o2, do niesamowitego odkrycia doszło podczas prac budowlanych Zintegrowanego Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Budowniczy podczas prowadzenia robót odkryli bowiem pokaźnych rozmiarów szczelinę przeciwlotniczą, o której istnieniu nie było wiadomo do tej pory!

Takiego odkrycia nikt się nie spodziewał!

Eksperci twierdzą, że szczelina ta została stworzona podczas „zimnej wojny”, a jej głównym przeznaczeniem była przede wszystkim ochrona cywili przed ewentualnym atakiem atomowym.

Niektórzy ze specjalistów twierdzą, że jej powstanie można datować na lata 1942-1944, inni uważają natomiast, że schron powstał nieco później, w latach 1951-1955 podczas powołania przez Sejm Terenowej Obrony Przeciwlotniczej.

Szczelina ma metr szerokości i dwa metry wysokości. Trudno jest jednak określić, kto dokładnie stoi za wykonaniem takiego schronu. Mimo upływu lat szczelina przeciwlotnicza zachowała się w bardzo dobrym stanie.

Jakie będą dalsze losy schronu?

Władze Lublina zamierzają wpisać schron do gminnej ewidencji zabytków, a co więcej schron zostanie także umieszczony w „Paramilitarnym Szlaku Lubelskich Bunkrów”.

Nie jest wykluczone, że już niebawem schron będzie można zwiedzać. Innym pomysłem jest natomiast przekształcenie go w obiekt handlowo – usługowy.

Jak informował portal "Życie Polska": FENOMENALNA PRZEMIANA DOMINIKI GROSICKIEJ. ŻONA SPORTOWCA WYGLĄDA WRĘCZ OLŚNIEWAJĄCO. WSZYSTKO TO ZA SPRAWĄ JEDNEJ MAŁEJ ZMIANY W WYGLĄDZIE

Przypomnij sobie: POJAWIŁY SIĘ NOWE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA KAMILA DURCZOKA. SZPITAL WYDAŁ SPECJALNY KOMUNIKAT W SPRAWIE. WIADOMO, W JAKIM STANIE BYŁ DZIENNIKARZ

Portal "Życie Polska" pisał również: TAK ŹLE NIE BYŁO JUŻ OD BARDZO DAWNA! POLACY SĄ ZAŁAMANI INFLACJĄ! W TAKIEJ SYTUACJI NIE DA SIE ODCZUĆ WZROSTU PENSJI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: SEBASTIAN FABIJAŃSKI OSTRO O KOLEGACH Z BRANŻY ZABIERAJĄCYCH GŁOS W SPRAWIE UCHODŹCÓW. AKTOR PRZEKONUJE, ŻE JEST ZMĘCZONY SYTUACJĄ W KRAJU. CO MÓWIŁ