Łukasz Szumowski poza byciem politykiem, jest też lekarzem, kardiologiem i elektrofizjologiem. Z racji jego medycznej wiedzy i doświadczenia, każdy Polak był w stanie uwierzyć jego słowom, gdy objął stanowisko polskiego ministra zdrowia.

Różnice między Adamem Niedzielskim, a Łukaszem Szumowskim - są jakieś?

Niestety, jak się później okazało, ówczesny minister zdrowia Łukasz Szumowski bardzo szybko stracił zaufanie Polaków i zdenerwował ich coraz bardziej absurdalnymi słowami, decyzjami i sprzecznymi z wiedzą medyczną informacjami. Najpierw śmiał się z noszących maseczki twierdząc, że nie chronią, więc nie wie, po co ludzie je noszą, co wyszło na jaw podczas rozmowy z dziennikarzem RMF FM.

YouTube/RMF24

Niedługo potemotrzymał "z góry" rozkaz, aby nakazywać zakrywanie ust i nosa czymkolwiek w celu zniwelowania transmisji koronawirusa z człowieka na człowieka... Każdemu, kto pamiętał wszystkie jego wypowiedzi, natychmiast zapaliła się przysłowiowa czerwona lampka.

Adam Niedzielski natomiast objął stanowisko ministra zdrowia z końcem sierpnia 2020 roku i od razu stanowczo nakazał noszenie maseczek nie po to, by chroniły, lecz po to, aby przypominały ludziom o tym, że ogłoszona została pandemia. Z czasem te restrykcje były coraz bardziej zaostrzane i przestały mieć znaczenie sprawy typu przeciwwskazania do noszenia maseczki. Zakazano używania przyłbic i zalecanego przez poprzednika "czegokolwiek", które chwile wcześniej według resortu zdrowia mogły być stosowane zamiennie z maseczkami.

YouTube/Super Express

Każdy, kto choc trochę poszukiwał prawdy w obecnej sytuacji, dowiedział się, że obecny minister zdrowia Adam Niedzielski ma taką samąwiedzę o medycynie, co ślimak o śpiewaniu operowym. Okazuje się bowiem, że Adam Niedzielski nie ma nic wspólnego z medycyną, gdyż według Wikipedii jest polskim ekonomistą, urzędnikiem państwowym, menadżerem specjalizującym się w zarządzaniu finansami, nauczycielem akademickim, oraz zajmuje się zarządzaniem strategicznym, co odczuwamy od samego początku jego "panowania" w resorcie zdrowia.

Jak czytamy w Wikipedii W latach 1992–1997 studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na której ukończył ekonomię oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych na podstawie rozprawy zatytułowanej Kapitał ludzki a polityka fiskalna. Ukończył różne szkolenia i kursy z zakresu finansów publicznych oraz zarządzania, m.in. program „Driving Government Performance: Leadership Strategies that Produce Results” organizowany przez Harvard Kennedy School i IESE Business School (...).

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski podzielił się najnowszą, mało optymistyczną wizją. Stanowczo odpowiedział internaucie na pytanie. O co chodzi

Zerknij: Kobieta poszła na pierwsze badanie USG swojego dziecka. Obraz, jaki zobaczyła mocno ją zaskoczył. O co chodzi