W szczecińskim szpitalu Zdroje zdarzył się najprawdziwszy cud. Urodziły się trojaczki: Klara, Amelia, oraz Nadia. Dlaczego są aż tak wyjątkowe? Okazuje się, że siostrzyczki przyszły na świat z ciąży jednojajowej i jednokosmówkowej. To oznacza, że ich materiał genetyczny jest taki sam, a także ich grupa krwi. Ponad to wszystkie trzy noworodki wygądają identycznie.

Dziś, 8 lipca nowo narodzone trojaczki opuściły wraz z mamą i tatą Oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, a gościły tam aż dziewięć tygodni. W domu zaś oczekiwała na nie dwuletnia siostrzyczka.

O potrójnej ciąży rodzicie niemowląt z Kostrzyna nad Odrą dowiedzieli się w ósmym tygodniu ciąży pani Elżbiety. Jedynym członkiem ich rodziny, który miał bliźniaka, jest jeden z dziadków, co sprawiło, że doszło do cudownego porodu. Nikt nie przypuszczał, że takie rodzinne historie wpłyną na liczebność rodzinki pani Elżbiety – Na początku był szok i duży stres. Popłakałam się. Dopiero wsparcie i pozytywne nastawienie męża pozwoliły mi odnaleźć spokój i radość z oczekiwania na przyjście na świat naszych trzech kolejnych księżniczek – opowiadała pani Elżbieta podczas rozmowy z "Twoim Radiem".

Bliźnięta, które wyglądają dokładnie tak samo, są zwykle określane jako „ identyczne ” bliźnięta. Jednak dokładniejszym terminem jest „monozygotyczny”. Bliźnięta jednojajowe mają prawie takie same geny, ale dla wprawnego oka nie są identyczne.

W przypadku naszych szczecińskich trojaczków, według medialnych doniesień - doszło do powstania trzech identycznie wyglądających maleńkich istotek o tej samej grupie krwi i takimże DNA.

Co o tym sądzicie? Czy staną się w przyszłości instagramowymi gwiazdami i zdobędą sławę i rozpoznawalność?

O tym się mówi: Sławomir Świerzyński zrobił coś, czego nie wybaczą mu wierni Kościoła katolickiego. Poszło o papieża Polaka. Co się stało

Zerknij też tutaj, aby nic Ci nie umknęło: Beata Kozidrak podzieliła się ze swoimi wielbicielami radosną nowiną. Wszystko w jej życiu wreszcie zaczęło się układać. Co się stało