Jan Paweł II wciąż jest w pamięci i sercach wielu Polaków. Niewybaczalnie skorzystał z tego piosenkarz disco-polo Sławomir Świerzyński, który niezgodnie z prawem prezentował dokument na temat papieża Polaka podczas pokazów kołder.

Media poznały akta tej oburzającej sprawy, która zakończyła się już sądowym wyrokiem. Liderowi zespołu "Bayer Full" grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Piosenkarz i wokalista zespołu "Bayer Full" wykorzystał fakt, że dla wielu wierzących Polaków Święty Jan Paweł II jest wciąż bardzo drogi i wykorzystał nagrania z nim podczas prezentacji kołder. Za uczestniczenie w pokazie zainteresowani ewentualnym kupnem kołder mogli liczyć na film z papieżem Polakiem, a prawa ma do nich przecież "Hagi Film".

Filmy należące do spółki Sławomir Świerzyński otrzymał jedynie do wglądu przed podpisaniem ewentualnej umowy o współpracy. Wśród nagrań udostępnionych wokaliście, był przepiękny dokument "Jan Paweł II - człowiek, który zmienił świat".

Sławomir Świerzyński nielegalnie użył tego nagrania, by stworzyć pocztówkę multimedialną dla swojego klienta, który sprzedawał pościel.

Papież miał być wabikiem i zachęcać do kupna ekskluzywnej kołdry z wełny, tak jak dziś w ten sam sposób naciąga się ludzi na garnki. Ale my nie wyraziliśmy zgody na wykorzystywanie filmu do takich działań. Pan Świerzyński najwyraźniej uznał, że otrzymując demonstracyjne próbki filmów, stał się automatycznie właścicielem praw i może nimi dowolnie rozporządzać - stwierdził w wywiadzie z GW prezes Hagi Film.

Sławomir Świerzyński opchnął nagranie firmie Forte Vita ze Strzelców Opolskich zajmującą się profesjonalnie organizacją pokazów pościeli, a płyty zawierające wizerunek Swiętego Jana Pawła II, rozdawano podczas owych pokazów.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Chory na raka mąż chciał zobaczyć żonę po raz ostatni. Ich pożegnanie wyciska łzy z oczu

Zerknij: Szykuje się wielomilionowa afera związana z ojcem Rydzykiem? Jeden z duchownych ujawnia, że ma dowody, które mogą wstrząsnąć polskim Kościołem