Czy sześć tysięcy emerytury jest kwotą niewystarczającą , by przeżyć za nią przez miesiąc? "Super Express" podaje, że była głowa państwa polskiego Lech Wałęsa intensywnie poszukuje pracy, gdyż sześć tysięcy emerytury miesięcznie nie wystarcza mu na życie... To jakie on życie prowadzi?

Lech Wałęsa znając majątek syna, domagał się darowizny "Ja kiedyś darowałem, to teraz ja poprosiłem"

Jednak zanim znajdzie dla siebie pracę, o której marzy, o pomoc finansową zwrócił się do swego syna – 45-letniego Jarosława. Okazuje się, że Jarosława Wałęsę stać na finansowe wspieranie ojca! Jarosław Wałęsa milionerem? Ile Lech pożyczył od Jarosława? - Próbujemy odsunąć trochę politykę, poszukuję pieniędzy. Mam dość dobre ścieżki, ale tez gorsze. Zobaczymy jak będzie. Mogę polecieć za granicę, żeby zarobić to samo albo jeszcze więcej, ale jestem starym wrakiem i szukam bardziej miejscowo, bliższych ofert, rozwiązań. Mam już oferty z Polski i za granicą. Na razie jeszcze na Wałęsę są chętni! - wylicza „Super Expressowi” były prezydent Lech Wałęsa. - Biorę tyle, żeby było co w rękach trzymać. Ja mieć albo nie mieć – temu hołduję. Żona mówi, że lepiej wróbel w garści niż gołąb na dachu – dodaje.

Póki co, poprosił o pożyczkę bezzwrotną syna Jarosława Wałęsę na tak zwane "rozkręcenie". Jak przyznaje Lech Wałęsa, dowiedział się, że syn posiada nieco więcej środków finansowych, by móc uraczyć ojca darowizną.

Przyznał, że kierował się tym, że skoro sam kiedyś dał, to teraz miał prawo otrzymać. Zapytany o kwotę, którą wyprosił u syna, nie chciał jej zdradzić. "Super Express' przypomniał jak wyglądała oświadczenie majątkowe Jarosława Wałęsy.

Według tabloidu, syn Lecha Wałęsy nagromadzonych ma 145 tys. zł oszczędności, oraz papiery wartościowe na kwotę prawie 2,4 mln zł. Jednak to nie wszystko, co posiada 45-latek, o czym jego ojciec dobrze wie i dlatego postanowił domagać się od niego pieniędzy. Czy wlaśnie znajomość treści oświadczeń majątkowych doprowadza do takich sytuacji? Czy ojcec ma prawo uzurpowania sobie takiego stawiania sprawy?

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Mężczyźnie skarbówka zajęła konto z powodu niepłaconego abonamentu RTV. Zaskoczył wszystkich podczas rozprawy sądowej. Co się stało

Zerknij: Ważna wiadomość dla wielu Polaków. Będą zmiany w 500 Plus. O co chodzi