Ojciec Ruotolo był franciszkaninem urodzonym w Neapolu we Włoszech 6 października 1882 roku i zmarł tam w wieku 88 lat 19 listopada 1970 roku. Jego proces kanonizacyjny został otwarty i jest czczony jako Sługa Boży. Za życia był znany przez wielu ze swojej świętości.

Duchowny, który uznany został świętym

Ojciec Pio z Pietrelciny, znany z bilokacji, licznych cudów i stygmatów, powiedział kiedyś do grupy pielgrzymów z Neapolu: „Dlaczego przyjeżdżacie tutaj, jeśli macie Don Dolindo w Neapolu? Idźcie do niego, to święty!”

Jego biograf Luca Sorrentino nazwał go „wiernym sługą, który chciał być niczym ze wszystkich nic w Bogu i wszystkim od Boga w ludziach”. Mimo wielkiej pokory i ukrytego życia był przez wielu czczony jako prorok.

Ojciec Ruotolo - franciszkanin, który przewidział pontyfikat Jana Pawła II

W 1965 roku napisał do biskupa Hnilicy, że „nowy Jan wyjdzie z Polski heroicznymi krokami, by zerwać kajdany poza granice narzucone przez komunistyczną tyranię”. Stało się to za papieża Jana Pawła II, kiedy Lech Wałęsa stanąć miał na czele Solidarności, pierwszego niezależnego związku zawodowego bloku sowieckiego, który ostatecznie pokonać miał komunizm w Polsce.

Elektryk z wykształcenia, Lech Wałęsa pełnił wówczas w Polsce funkcję prezydenta w latach 1990-95, a w 1983 roku zdobył Pokojową Nagrodę Nobla. Ojciec Ruotolo ofiarował swoje ogromne cierpienia fizyczne i powiedział: „Jestem całkowicie biedny, biedny nic. Moją siłą jest moja modlitwa; moim przywódcą jest wola Boża, którą pozwoliłem Mu wziąć mnie za rękę. Moje bezpieczeństwo na nierównej ścieżce jest niebiańska matka Maryja”.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Pewien mężczyzna nagrywał szalejącą burzę. Nie spodziewał się tego, co wydarzyło się chwilę potem. Przerażający widok

Zerknij też tutaj: Od dziś w życie weszła zmiana pobierania należności przez Urząd Skarbowy. Dłużnicy mogą stracić pieniądze z konta w jeden dzień

Nie przegap też i tego: Jak wygląda miejsce spoczynku księżnej Diany? Po odsłonięciu pomnika Lady Di wszyscy mówią tylko o tym. Ma być zaniedbany i budzi wiele skrajności