Jak informuje serwis Wirtualna Polska, w czwartek Polacy muszą się uzbroić w cierpliwość i przygotować na to, że pogoda będzie zmieniać się jak w kalejdoskopie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie pozostawia złudzeń i już wydał ostrzeżenie każdego stopnia.

Prognoza pogody jest naprawdę przejmująca i wystąpi wiele zagrożeń. Mowa o koszmarnych upałach, ale również gwałtownych burzach, które mogą przynieść podtopienia!

Czerwiec nie oszczędza nas pogodowo i tak będzie znów w czwartek, 24 czerwca. Pojawi się wiele niebezpiecznych zjawisk, potęgowanych przez wyjątkowo wysokie temperatury. Niestety, lokalne burze będą bardzo gwałtowne i mocne, a w wielu miejscach trzeba się spodziewać podtopień przez ulewne deszcze. Sytuacja będzie bardzo trudna!

Czwartek pogodowo będzie niósł ze sobą wiele zagrożeń! Sytuacja jest naprawdę bardzo trudna! Synoptycy z IMGW wydali już ostrzeżenie każdego stopnia

Zdaniem synoptyków, najgorsza sytuacja będzie panować w powiecie kłodzkim i tu obowiązuje trzeci stopień zagrożenia, czyli czerwony alert. W regionie może spaść nawet do 80 mm wody na mkw, a wiatr będzie wiał nawet do 110 km/h. Burze będą niosły nie tylko ulewne deszcze, ale i grad!

Niemal w całej Polsce obowiązuje w tej chwili ostrzeżenie drugiego stopnia, czyli alert pomarańczowy. Burze przyniosą bardzo obfite opady deszczu i grad. Średnio spadnie do 60 mm wody na metr kwadratowy.

Burzom będzie towarzyszyć również niezwykle silny wiatr do 110 km/h. Alert drugiego stopnia wydano dla regionów: warmińsko-mazurskiego, Podlasia, kujawsko-pomorskiego, Mazowsza, lubuskiego, Wielkopolski, łódzkiego, świętokrzyskiego, Lubelszczyzny, Dolnego Śląska, opolskiego, województwa śląskiego i Małopolski.

Najniższy alert, czyli ostrzeżenie żółte obejmuje obszary województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i części kujawsko – pomorskiego. Tu może spaść do 30 mm wody na mkw, a wiatr będzie wiał do 90 km/h.

Niestety pojawiły się również ostrzeżenie hydrologiczne o podtopieniach, w tym pierwszego i drugiego stopnia.

Dotyczą one powiatów w województwach mazowieckim, wielkopolskim, małopolskim i kujawsko-pomorskim (I stopień) i wielu miejsc w regionach warmińsko-mazurskim i podlaskim, a także przeważających części województw mazowieckiego i lubelskiego.

Jak informował portal "Życie PL": TADEUSZ RYDZYK SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ! POTĘŻNIE MOCNE SŁOWA ZE STRONY INNEGO KSIĘDZA POD ADRESEM SZEFA RADIA MARYJA. WYPOWIEDŹ PORUSZYŁA WIELE OSÓB

Przypomnij sobie: MEGHAN I HARRY PRZESTALI SIĘ ZE SOBĄ DOGADYWAĆ? CZARNE CHMURY NAD BYŁĄ PARĄ KSIĄŻĘCĄ? OCHRONIARZ SUSSEXÓW ZDRADZIŁ ICH WIELKĄ TAJEMNICĘ. CO ICH DZIELI

Portal "Życie PL" pisał również: MINISTER ZDROWIA ZAPOWIEDZIAŁ DUŻĄ ZMIANĘ DLA POLAKÓW! CZY POTĘŻNĄ LICZBĘ PRZYCHODNI LEKARSKICH CZEKA UTRATA KONTRAKTU Z NFZ? CO DALEJ Z PACJENTAMI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: JOASIA CHODAKOWSKA ZNIKNIE Z „M JAK MIŁOŚĆ”? FANÓW BOHATERKI BARBARY KURDEJ-SZATAN ZAMUROWAŁO! WIADOMO, KTO JĄ ZASTĄPI. TAK WYGLĄDA KONIEC HISTORII