Storczyki zaliczają się do najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych. Aby kwitły przez cały rok, potrzebują jednak odpowiedniej pielęgnacji. Szczególnie latem.

Gdy odpowiednio dba się o te kwiaty, kwitną niemal przez cały rok. Potrzebują jedynie krótkiej przerwy i wypuszczą kwiaty od nowa. Jedno kwitnienie storczyka może trwać nawet do pół roku, zależnie od gatunku.

Orchidee, inaczej storczyki, pochodzą z dżungli, gdzie rosną w koronach tropikalnych drzew. Świetnie sprawdzają się jako rośliny domowe, ponieważ są niezwykle okazałe.

Jak dbać o storczyki, aby rosły latem?

Storczyki, screen YT
Storczyki, screen YT
Storczyki, screen YT

Storczyki są roślinami, które potrzebują ogromnej ilości światła. To właśnie ono Wpływa na ich prawidłowy wzrost. Jest także decydujące w procesie kwitnienia. Już sama budowa storczyka pokazuje nam, jak mocno kwiat ten uwielbia słońce. Rośliny kochające światło mają zazwyczaj sztywne i grube liście. Jeżeli zastanawiamy się nad miejscem dla naszego storczyka musimy wybrać jasne stanowisko.

Jak się okazuje Storczyki nie są fanami standardowej ziemi, którą wykorzystuje się do sadzenia kwiatów doniczkowych. Kwiaty te najlepiej czują się posadzone w otoczeniu kory czy kamyków. Dlatego też najlepiej zainwestować odpowiednie podłoże przeznaczone specjalnie dla Storczyków. Ziemia do Storczyków jest łatwo dostępna. Można również zrobić ją samemu. Tak naprawdę jest ona rozdrobnioną korą z drzew.

Naturalne środowisko, w którym rosną storczyki jest wygodne. Temperatura panująca w naszych domach jest daleka od ich naturalnego środowiska. Dlatego też w miarę możliwości należy stworzyć roślinie odpowiednie warunki. Storczyki czuję się najlepiej w wilgotnym powietrzu. Aby stworzyć mu odpowiednie warunki możemy wykorzystać np. nawilżacz powietrza. Możemy także często zraszać roślinę czy trzymać storczyki w misce z wodą.

storczyk, screen YT
storczyk, screen YT
storczyk, screen YT

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Polska pod naporem nawałnic i burz. Liczne interwencje straży pożarnej, podtopienia i ogromny grad. Gdzie są największe straty i co czeka nas dalej

Jak informował portal „Życiepl.com”: Łódzka kuria kontynuuje działania mimo ogromnych protestów mieszkańców. Biznes okazał się być ważniejszy niż przyroda. Jak wygląda sytuacja

Sprawdź także ten artykuł: Pewne regiony i miasta żyją w strachu. Czeka ich prawdziwa inwazja niebezpiecznych owadów. O co chodzi