Wiele osób cieszy się z faktu, że wreszcie zawitały do nas wysokie temperatury i czujemy pełnię lata! Niestety, wraz ze słoneczną pogodą pojawiają się także bardzo niebezpieczne zjawiska!

Niesamowite zjawisko zachwyciło internautów!

Jak informuje portal o2, takie zjawiska przyrodnicze pojawiają się nie tylko w naszym kraju. Jedna z użytkowniczek popularnego portalu TikTok opublikowała na swoim koncie niesamowite nagranie, które nieco mrozi krew w żyłach.

Mary – Ann Fletcher uwieczniła bowiem na swoim nagraniu piorun kulisty, który pojawił się w jej ogrodzie! Na filmiku dokładnie widać niebieską kulę światła, która przemieszcza się z ogromną prędkością.

Jak się okazuje, do tej pory nie jest do końca wiadomo jak powstaje piorun kulisty, a naukowcy nadal głowią się nad wyjaśnieniem tego zjawiska. Nie jest jednak tajemnicą, że jest to jedno z najmniej popularnych form pioruna, jakie możemy spotkać.

Takie pioruny nie występują zbyt często!

Co więcej, badacze w 2012 roku odkryli, że w skład piorunu kulistego wchodzą takie pierwiastki jak wapń, krzem oraz żelazo. Co więcej, niektórzy eksperci twierdzą, że takie pioruny powstają w miejscach gdzie dochodzi do reakcji pomiędzy tlenem, a podłożem.

Nagranie, które opublikowała na TIkToku Mary-Ann Fletcher natychmiast stało się niesamowicie popularne! Wielu komentujących porównywało zjawisko do scen znanych z filmów czy kreskówek m.in. do Thora czy też Pikachu znanego nam z Pokemonów.

@maryannfletcher

Posting things I found reblogged on my Tumblr in 2015. #storm #lightning #weather #scary #fyp #foryou

♬ Bad (2012 Remaster) - Michael Jackson

Jak informował portal "Życie": DZIENNIKARKĘ UWIELBIALI NIEMAL WSZYSCY! DLACZEGO JUSTYNA POCHANKE ZREZYGNOWAŁA ZE SWOJEJ KARIERY I CZYM SIĘ OBECNIE ZAJMUJE

Przypomnij sobie: MARTA KACZYŃSKA WRÓCIŁA DO UKOCHANEGO DOMU. NA MIEJSCU CZEKAŁ NA NIĄ BARDZO NIESPODZIEWANY GOŚĆ. O CO CHODZI? PRAWNICZKA WRZUCIŁA ZDJĘCIE DO SIECI

Portal "Życie" pisał również: SĄ WIELKIE PUŁAPKI W CZTERNASTEJ EMERYTURZE. O TYCH HACZYKACH WARTO WIEDZIEĆ. O CO CHODZI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: POWAŻNA WPADKA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO! MEDIALNE KOMENTARZE NIE POZOSTAWIŁY NA POLITYKU SUCHEJ NITKI! O CO CHODZI