Jak podaje portal "Super Express", tropikalne upały w Polsce to scenariusz bardzo prawdopodobny. Jeśli zainstnieją odpowiednie warunki, wówczas mieszkańcy zachodniej części kraju zobaczą na termometrach nawet 40 stopni Celsjusza.

Pogodowe warianty

Specjaliści z portalu "Twoja Pogoda" wskazują, że przy odpowiednich warunkach w naszym kraju zrobi się upalnie. Jeśli nad Polskę napłyną wyjątkowo gorące masy powietrza znad kontynentu afrykańskiego, które zostaną dodatkowo ogrzane przez intensywne promieniowanie słoneczne nad Europą możemy liczyć na żar lejący się z nieba - tym bardziej, jeśli nie będzie wiatru, a niebo będzie czyste i bezchmurne.

Jeśli spełnione byłyby wszystkie z tych warunków, wówczas na termometrach mieszkańcy zachodniej części kraju mogliby zobaczyć nawet 40 stopni! Na szczęście póki co jest to raczej mało prawdopodobny. Czego zatem możemy spodziewać się pogodowo w najbliższych dniach?

Termometr/YouTube @SpinkaFun
Termometr/YouTube @SpinkaFun
Termometr/YouTube @SpinkaFun

Pierwsza fala upałów

Już w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się pierwszej w tym roku fali upałów, kiedy zobaczymy temperatury rzędu 30 stopni. Nie będzie ona specjalnie długa, bo potrwa około 3 dni. Wówczas zobaczymy na termometrach nawet 33-35 stopni Celsjusza.

Najchłodniej ma być we wschodniej części kraju, gdzie termometry pokażą od 27 do 29 stopni Celsjusza. W Centrum temperatura wzrośnie od 30 do 32 stopni. Najgoręcej będzie w zachodniej części kraju - tam słupki rtęci wskażą 33-35 stopni.

Pogoda ma być raczej bezwietrzna i bezchmurna. Warto pamiętać wówczas o spożywaniu odpowiedniej ilości płynów. Należy unikać przebywania na słońcu w godzinach 10-16, co dotyczy w sposób szczególny osób starszych i dzieci. Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać w zamkniętych samochodach dzieci oraz zwierząt.

Upał/YouTube @SpinkaFun
Upał/YouTube @SpinkaFun
Upał/YouTube @Spinka Fun

Tęsknicie za upałami?

To też może cię zainteresować: Kiepska passa TVP. Tym razem Dariusz Szpakowski zaliczył kilka wpadek na żywo. Internauci bezlitośnie wyśmiali komentatora. Jakie błędy popełnił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William postuluje, by zabronić Harry'emu publicznych wystąpień? Czy Meghan i Harry'emu grozi odcięcie od królewskich finansów

O tym się mówi: Odszedł wybitny Polak. Smutna wiadomość dotknęła parę prezydencką. Padły wzruszające słowa. Kondolencje płyną z całego kraju