Matka opowiedziała o tym, jak zmaga się z poczuciem winy po tym, jak jej córka urodziła się bez nosa. Tessa Evans urodziła się z niezwykle rzadkim schorzeniem zwanym wrodzoną arhinią, która dotyka jednego na 197 milionów urodzeń.

Poczucie winy skłoniło mamę dziewczynki do działania

Tessa, teraz ośmiolatka, urodziła się bez przewodów nosowych i jam zatok. Jej matka Grainne odkryła stan córki podczas badania ciążowego w 20 tygodniu. Przemawiając w Ryan Tubridy Show, przyznała: „Czuję się winna, czuję, że to ja to spowodowałam”. Tessa ma dwoje starszego rodzeństwa, co pogorszyło sytuację jej matki, która zmagała się z poczuciem winy.

Jednak Grainne ujawniła, że ​​mała Tessa nie pozwala, by jej stan w jakikolwiek sposób na nią wpłynął i jest dzielną, małą dziewczynką. Grainne powiedziała, że „w 99% przypadków ogólne doświadczenia były pozytywne, ale do teraz wyczuwa się sensację, spojrzenia ludzi i śmiech”.

20 maja 2015 roku, kiedy Tessa miała dwa lata, założono jej pierwszy implant PEEK (i rzeczywiście pierwszy w historii dla kogokolwiek) założony pod skórę, aby zrobić mały „nos” i nadać jej profil nosowy.

Plan zakładał powiększanie implantów do nieco większych wersji (przy użyciu druku 3D, aby zapewnić idealne dopasowanie) co kilka lat, gdy jej twarz rośnie. To stopniowo rozciągałoby skórę na jej środkowej części twarzy, pozwalając na ostateczny kształt nosa, gdy przestanie rosnąć. Korzyści z tego mogą oznaczać, że istnieje możliwość stworzenia estetycznego, choć niefunkcjonalnego nosa bez przeszczepów skóry lub widocznych blizn.

Mama dziewczynki czuła, że to dobry plan z psychologicznego i społecznego punktu widzenia, ponieważ w miarę dorastania będzie miała „nos”, bez jednej, nagłej, poważnej zmiany w jej wyglądzie. Plan był nowatorski i oryginalny i nieskomplikowany chirurgicznie, dobry pod każdym względem.


YouTube/Special Books by Special Kids

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Trudne chwile w rodzinie Michała Wiśniewskiego. Wymowne zdjęcie obiegło sieć. Co się stało

Zerknij: Wiadomo jak mieszka Maryla Rodowicz. Wnętrza domu artystki robią ogromne wrażenie. Zdjęcia obiegły sieć