Gigantyczne jajo kurze złożone z mniejszym jajkiem w środku zaskoczyło eksperta od drobiu, który twierdzi, że nigdy wcześniej nie widział tego zjawiska. Jajo babuszki zostało zniesione przez kurę z wolnego wybiegu w Stockman's Eggs na Atherton Tablelands, na zachód od Cairns, w północnej części Queensland.

Jak to się stało?

Farmer Scott Stockman powiedział, że jeden z pracowników znalazł jajko i był tam wkrótce potem. „Było to największe jajo, jakie kiedykolwiek wyprodukowano na tej farmie od czasu jej powstania w 1923 r. - trzy pokolenia temu”. Pan Stockman powiedział, że jajko ważyło 176 gramów, czyli ponad trzy razy więcej niż przeciętne jajko.

A jeśli chodzi o to, jak sobie radziła z tym kura, pan Stockman powiedział: „Miałaby ból pośladków”. Kiedy się rozbiło, odkryli w środku drugie mniejsze jajko. „To po prostu niewiarygodne - mieć razem dwa idealnie uformowane jajka” - powiedział Stockman. Profesor nadzwyczajny Raf Freire ze szkoły weterynaryjnej Uniwersytetu Charlesa Sturt powiedział, że nigdy wcześniej nie widział czegoś takiego. „Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie wiem, jak to się stało,” powiedział.

Okazuje się, że to nie pierwszy raz, kiedy zdarzyło się takie zjawisko. W 2015 roku para w Wielkiej Brytanii trafiła na pierwsze strony gazet, gdy znaleźli podobne jajko w swojej torbie z zakupami. Według doniesień zjawisko to nazywane jest skurczem przeciwperystaltyki i dzieje się tak, gdy kura formuje jajo i przez dziwny przypadek uformowane jajo blokuje jajowód i proces formowania jaja zaczyna się od nowa, ale to czas nad już uformowanym jajkiem.

Widzieliście kiedyś coś podobnego?

O tym się mówi: Pewna grupa emerytów otrzyma większe emerytury. Kto skorzysta na nowelizacji ustawy

Zerknij też na to: Niezwykły gest Maryli Rodowicz. Wdowa po Krzysztofie Krawczyku nie była w stanie powstrzymać łez. Z jakiego powodu

Nie przegap też tego: Jarosław Bieniuk byczy się w Grecji z Zuzanną Pactwą? Co pozwoliło im opuścić granice Polski