Tak się składa, że czytelnicy zwykle czytają nagłówek artykułu i od razu przystępują do komentowania na mediach społecznościowych. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że treść artykułu może się okazać bardziej wartościowa, niż sądzicie.

Emerytura Janusza Korwina-Mikke

Omawianie przez media tego typu kwestii w kontekście "macie mniej, niż on - jakim prawem", służy podziałowi społeczeństwa, gdyż każdy drażliwy temat znajdzie ludzi po przeciwnych stronach barykady.

Emerytury są jednym z takich delikatnych tematów. Jak zatem podaje "Pomponik", świadczenie emerytalne Janusza Korwina-Mikke jest pokaźne mimo jego poglądów na temat opłacania ZUS-owskich składek.

Skoro zatem tabloidy postanowiły cytując się wzajemnie, przekazać czytelnikom informację na temat wysokości świadczenia emerytalnego, jakie pobiera akurat ten polityk, należy być może zastanowić się dlaczego.

"Super Express" cytowany przez "Pomponika" podaje - To, jak na polskiego emeryta, gigantyczna kwota w postaci niemal 6500 złotych miesięcznie. Taka suma przysługuje Januszowi Korwin-Mikkemu m.in. za to, że był posłem parlamentu europejskiego. Wychodzi na to, że Janusz Korwin-Mikke dostaje wyższą emeryturę niż nie tylko przeciętny emeryt w Polsce, ale nawet senior w Niemczech.

Co o tym sądzicie? Po co tak naprawdę podawane są takie informacje?

O tym się mówi: Katarzyna Kolenda-Zaleska zdradziła swój największy sekret. Fani nie mogą uwierzyć w to, co znajduje się w jej domu. O co chodzi

Zerknij tutaj: Polscy radiowcy. Jak wyglądają właściciele znanych głosów