Zachodzenie w ciążę i donoszenie ciąży to w rzeczywistości bardzo skomplikowane procesy. Wiele rzeczy może się nie udać podczas tych procesów, prowadząc do bezpłodności. Niepłodność definiuje się jako niezdolność do zajścia w ciążę po roku stosunków intymnych bez zabezpieczenia w przypadku kobiet poniżej 35 roku życia i sześciu miesięcy w przypadku kobiet w wieku 35 lat i starszych.

Dramatyczna walka o ciążę przyniosła Larze traumę, ale w rezultacie dała dziecko

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)

Zablokowane lub pokryte bliznami jajowody, które uniemożliwiają plemnikom dotarcie do komórki jajowej, są częstą przyczyną niepłodności, zwłaszcza wśród Afroamerykanów. Historia infekcji miednicy, choroby przenoszonej drogą płciową lub endometriozy zwiększa ryzyko niedrożności jajowodów. Macica o nieregularnym kształcie może utrudniać zapłodnione jajo przyczepienie się do ściany macicy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)

Nieprawidłowości mogą być spowodowane przez włókniaki macicy (nienowotworowe narośle na ścianie macicy) lub tkankę bliznowatą po operacji lub infekcji. Może to być również sposób, w jaki ukształtowana jest twoja macica. Czasami kobiety nie owulują regularnie i konsekwentnie. Sporadyczne cykle miesiączkowe mogą być spowodowane takimi stanami, jak zespół policystycznych jajników (PCOS), zaburzenia równowagi hormonalnej lub otyłość. Na owulację może mieć również wpływ nadmierny wysiłek fizyczny, stres lub niska masa ciała.

Lara Gessler opisała swoje zmagania z zajściem w ciążę dzisiaj, 26 maja, czyli w Dzień Matki. To wyznanie ma na celu podnieść na duchu te panie, które wciąż próbują...

(...) Pod koniec lutego zeszłego roku, byliśmy we Włoszech i pamiętam, ze nie chciałam robić tego testu, żeby po raz kolejny nie czuć tego ukłucia rozczarowania, i smutku przez kolejne kilka dni. Każda dziewczyna, która stara się o dziecko wie o czym mówię. (...)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Lara Gessler (@lara_gessler)

To piękny gest dla każdego, kto pragnie mieć dziecko, a wciąż coś idzie nie tak...

O tym się mówi: Tadeusz Rydzyk pogrążony w żałobie. Stracił ważną osobą. "Nie chcieliśmy dopuścić do siebie, że tak się stanie"

Zerknij: Kolejne trudne chwile u Moniki Richardson. Gwiazda jest bardzo zaniepokojona. Co się stało