Chociaż ten pięcioczęściowy serial w dużej mierze opiera się na doświadczeniach Harry'ego, jego zakres jest znacznie szerszy, opowiadając historie o rozprzestrzenianiu się tematów dokumentalnych (niektóre słynne - w tym Lady Gaga, gwiazda koszykówki DeMar DeRozan i Glenn Close - a niektóre nie), których życie zostały ukształtowane przez problemy ze zdrowiem psychicznym. Misja Harry'ego i Winfrey jest powtarzana w kółko: że opowiadanie tych historii - o depresji, lęku, uzależnieniu, PTSD i nie tylko - na dużej publicznej platformie zachęci więcej ludzi do zabrania głosu, pomagając sobie lub innym, powodując efekt falowania destygmatyzacji.

Nieznany punkt widzenia Harry'ego

YouTube/Mirror

„Kiedy dzielisz się tą historią… widzisz siebie inaczej i w końcu pomagasz tak wielu ludziom” - mówi Harry. nie sposób nie współczuć młodemu chłopcu, który musiał „dzielić ze światem smutek po śmierci [swojej] matki” („to była moja mama, nigdy jej nie spotkałeś ”- mówi, przypominając sobie globalny wybuch żalu, który musiał być nieznośnie dysharmonijny dla 12-latki) i wciąż słyszy„ odgłos kopyt koni idących wzdłuż centrum handlowego ”przed jej pogrzebem".

Następnie omawia „koszmarny czas” w swoim życiu, pod koniec dwudziestki i na początku trzydziestki, kiedy cierpiał na „ataki paniki, silny niepokój” i zwrócił się do picia i nie tylko „aby sprawić, że poczuł się mniej jak ON."

Spotkanie z przyszłą żoną skłoniło go do poszukiwania terapii, wyjaśnia, po tym jak „powrócił do 12-letniego Harry'ego”, kiedy się kłócili. Jego historia przeplata się z innymi okrutnie szczerymi świadectwami, które rzadziej trafiają na pierwsze strony gazet, ale nie mniej poruszające. Student college'u stara się porozmawiać z mamą o swojej depresji; szef kuchni Rashad Armstead mówi o tym, jak „tabu” wokół terapii w czarnej społeczności zmusiło go do internalizacji swoich zmagań.

Harry mówił o surrealistycznym doświadczeniu śledzenia trumny swojej mamy, gdy miał zaledwie 12 lat. Na niesławnych zdjęciach Harry i jego brat William dołączyli do Karola i ich dziadka, księcia Filipa, by pieszo towarzyszyć ciału Diany na jej pogrzeb. Ale Harry mówi, że smutek i ból były tak przytłaczające, że miał doświadczenie poza ciałem - które szybko zmieniło się w złość, kiedy zobaczył, jak reaguje publiczność.

Powiedział, że on i Meghan - wraz z synem Archie - "spędzili cztery lata, próbując sprawić, by to działało", ale ich prośby o pomoc, gdy Meghan miała myśli samobójcze, "spotkały się z całkowitą ciszą, całkowitym zaniedbaniem".

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Michał Szpak znalazł swoją miłość? Piosenkarz marzy o ojcostwie? Co ukryła przed wszystkimi

Zerknij: Zwycięzcy tegorocznej Eurowizji wywołali poruszenie tym, co uchwyciły obiektywy. Czy Włosi mogą mieć kłopoty