Kuchnia rosyjska wyróżnia się szeroką gamą wszelkiego rodzaju marynat, ale szczególne miejsce zajmują wśród nich ogórki. W idealnym przygotowaniu powinny być chrupiące i mocne, ale zdarza się, że gospodyni i jej goście będą rozczarowani - pozornie apetyczne warzywo okazuje się puste w środku.

Jak uniknąć pustki w ogórkach

Głównym powodem powstawania pustki wewnątrz ogórka jest pęknięcie tkanek komory nasiennej pod ciśnieniem gazów. Te ubytki mogą być obecne w jeszcze świeżym warzywie lub pojawić się podczas fermentacji. Często niewłaściwe przechowywanie prowadzi do powstawania pustek wewnątrz marynat.

Wyróżnij następujące błędy:

*Warunki temperaturowe. Podczas przechowywania marynat w niechłodzonych pomieszczeniach zwiększa się zawartość powietrza w warzywach, następuje częściowy rozkład białek i szybsze starzenie się tkanek, co znacznie pogarsza ich strukturę, w tym prowokując powstawanie ubytków.

*Okres przechowywania. Im dłuższy okres, tym bardziej znaczące jest zniszczenie kwasu mlekowego. Nie wpływa to w najlepszy sposób nie tylko na konsystencję produktu, ale także na jego smak.

*Utrata szczelności. W tym przypadku do solanki dostają się mikroorganizmy, które zwiększają tworzenie się gazów wewnątrz ogórka.

Optymalna temperatura przechowywania ogórków kiszonych w słojach walcowanych wynosi od -1 ° С do + 4 ° С przy wilgotności 80–90%. W takich warunkach domowe produkty mają okres przydatności do spożycia 8-9 miesięcy.

źródło: YouTube

Jeśli pojemnik został otwarty, zawartość należy spożyć w ciągu kilku dni. Przechowywanie kiszonych ogórków w beczkach przez długi czas jest niepożądane...

W takim pojemniku trudno jest osiągnąć idealną szczelność, dodatkowo często wypływa z niego solanka. Uzupełnianie nie ratuje sytuacji, ponieważ nie może uzupełnić wymaganej ilości kwasu mlekowego i innych substancji organicznych.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Magda Bator z "Rolnik szuka żony" została mamą. Wiemy, jaka jest płeć i imię dziecka

Zerknij tutaj: Mam 75 lat i musiałam zawalczyć z wnukami o własne mieszkanie. To trudna sytuacja, ale chciałam żyć godnie