Teraz sieję taką marchewkę i w ciągu kilku dni otrzymuję zdrowe pędy.

Tak więc dokładnie dziesięć dni przed sadzeniem marchewki, musisz zawiązać nasiona kawałkiem materiału, ale ich nie ściskać. Powstały worek powinien być luźny. W ogrodzie powinieneś wybrać miejsce, po którym nikt nie chodzi.

W tym miejscu zrób wgłębienie około 30 cm i włóż do niego szmatkę z nasionami, a następnie posyp ją ziemią na wierzchu. Aby nie zgubić miejsca, w którym później zakopane są nasiona, zaznacz je.

Zakryj ten obszar, w którym przechowywane są nasiona. Nie pozwolisz tym, aby ziemia wyschła lub nasiąkła wodą, jeśli pada deszcz. Po dziesięciu dniach wyjmij worek z nasionami. Powinny już być pierwsze kiełki.

Teraz możesz je zasiać. Aby nasiona były dobrze widoczne na ziemi i nie przykleiły się do dłoni, oprusz je skrobią.

Nasiona nie powinny być trzymane w ziemi przez ponad dziesięć dni, ponieważ kiełki będą rosły zbyt duże i pękną podczas sadzenia.

Na przygotowanych grządkach należy wykonać rowki. Podlewaj obficie i rozprowadź na nich kiełkujące nasiona. Posyp ziemią na wierzchu.

Upewnij się, że gleba nie wysycha. Jednak nie nawilżaj zbyt mocno. Za kilka dni zobaczysz zdrowe pędy marchwi.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor