Aktualnie panuje czas, w którym coraz więcej kobiet zastanawia się, czy w ogóle potrzebuje dzieci. Dlatego proponujemy rozważyć to bardziej szczegółowo.

Czy muszę mieć dzieci?

Nie tak dawno temu przeprowadzono badania na kobietach, które już mają dzieci. Ankieta była anonimowa - aby kobiety były jak najbardziej szczere, dlatego stworzono im poczucie bezpieczeństwa. Istotą tych sondaży było ustalenie, jaka część kobiet żałuje, że została matką. Nikt nie spodziewał się takiego wyniku, bo odsetek ten był zaskakująco wysoki.

Kobiety przyznały, że ich życie mogłoby być lepsze i szczęśliwsze, gdyby nie miały dzieci. Ale każda z nich powiedziała też, że kocha swoje dziecko i nie wyobraża sobie już życia bez niego.

Uważamy, że wielu popełnia ten sam błąd, myśląc, że macierzyństwo to łatwa praca. Ale tak nie jest. Bycie rodzicem to ciężka praca i nie chodzi o element materialny, ale o aspekty mentalne. Nie każdy jest w stanie wytrzymać ten test, zwłaszcza jeśli nie ma wsparcia z zewnątrz. Jest to ważne i należy to rozważyć.

Po co mieć dzieci?

Nie wszystkie dorosłe dzieci są wdzięczne swoim rodzicom za miłość i wychowanie. To sprawia, że ​​myślisz o słuszności swojego wyboru. Ten aspekt najlepiej pokazuje, że nie należy podążać za przykładem innych i poddawać się ich presji. Przecież wiele osób ma dzieci ze względu na oczekiwania krewnych i ich słowa: „kto poda ci szklankę wody na starość”.

Kiedy zaczynasz myśleć o dziecku, musisz dobrze przeanalizować wszystkie swoje zasoby. Dotyczy to nie tylko finansów! Czy jesteś gotowy poświęcić się małej osobie i nie żądać niczego w zamian? W końcu tak powinno być. Dziecko nie decyduje o swoich narodzinach. To nasz wybór, więc nie mamy prawa żądać niczego od dzieci i musimy wziąć za nie odpowiedzialność.

Nie ma nic złego, jeśli po przeanalizowaniu swoich warunków i pragnień zdecydujesz się trochę odłożyć w czasie pojawienie się dziecka w swoim życiu lub w ogóle go nie urodzić. Będziesz wtedy szczera wobec siebie i swojego hipotetycznego dziecka. Przecież nie ma nic sprawiedliwego w porodzie, myśląc o jakiejś korzyści w przyszłości.

Dzieci muszą wyjść na świat, wiedząc, że możesz je uszczęśliwić i dać im wszystko, czego potrzebują do udanego życia. Jeśli zrobisz to poprawnie, macierzyństwo przyniesie tylko przyjemność. Musisz tylko zrozumieć, czy jesteś gotowy poświęcić swoje życie innej osobie, nie żądając niczego w zamian.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor