Została sama z dwójką małych dzieci. I tak się ułożyło, że potem zaczęliśmy częściej się komunikować. Czasami Anna i chłopcy wpadają do nas, czasami wpadamy z córką na herbatę. Anna nie narzeka na życie, sama jakoś sobie radzi.

Narzeka tylko na teściową. „Moja teściowa nigdy sama do mnie nie dzwoni. Wydawałoby się, że nasza komunikacja jest potrzebna przede wszystkim dla niej, ale ona sama nigdy nie zadzwoni, nie zapyta, jak nam idzie.

Byłoby dobrze dla mnie, gdyby nie robiła mi ciągle wyrzutów. Kiedy nie dzwonię przez kilka dni, przygotowuję się do usłyszenia od niej: - Dlaczego nie dzwoniłeś tak długo? Dlaczego mi nie powiesz, jak się masz?

- Więc czemu sama nie dzwonisz…. „Nie chcę się narzucać” - zwykle odpowiada. To taka dziwna maniera. Czuję się zobowiązany do niej zadzwonić. Jeśli chce zadzwonić z jakąś prośbą lub opowiedzieć o wydarzeniu, pochwalić się czymś, dzieje się to stosunkowo łatwo. A w innych przypadkach sam muszę do niej dzwonić. Nie wiem, o czym z nią rozmawiać, a ona tak naprawdę nie wspiera rozmowy. Czeka jedynie, by móc opowiadać o sobie.

Okazuje się, że to nie rozmowa, ale bolesny szum. Dlatego unikam telefonów do niej, a potem muszę wysłuchiwać wyrzutów... Co więcej, wyrzuca też mojej mamie, że nie dzwoni i nie mówi, jak nam idzie:

- Czy kontaktujesz się z Anną? Szkoda, że ​​nie zadzwoniła do mnie i nie powiedziała mi, jak się czują „Więc zadzwoń sama, jeśli zastanawiasz się, jak sobie radzą. Może ja też nie chcę się narzucać? Dlaczego nie chce zadzwonić do mnie sama i dowiedzieć się, jak radzą sobie jej wnuki? To nie jest narzucanie się”.

Mam też siostrę. Jest teściową, a ponadto skarży się, że jej synowa nigdy do niej nie dzwoni. I mówię jej to samo: -Zadzwoń do niej sama, w czym problem? Ciekawie jest wiedzieć o wnuczce? To dzwoń sama! - Nie chcę się wtrącać. A o mojej wnuczce uczę się od syna. To takie interesujące teściowe... Chcą wiedzieć wszystko, ale same nie zadzwonią wymagając, by wciąż dzwonić do nich.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor