Mąż opuścił nas, gdy mój najmłodszy syn miał zaledwie 5 lat. Dlaczego się tak upierał, by mieć trzecie dziecko? Nie chciałam mieć trzeciego dziecka, ponieważ z trudem ciągnęliśmy pierwszą dwójkę. Jednak mój mąż zdołał mnie przekonać.

Z trojgiem dzieci trudno sobie poradzić. Cały czas prałam pieluchy, podkoszulki, zabierałam je do przedszkola, szkoły, jeden zachorował, więc wszyscy zachorowali i wiele innych kłopotów. W rezultacie mój mąż zmęczył się takim życiem i znalazł młodą kobietę, która nie miała dzieci i poszedł do niej. Zostałam sama z trójką dzieci i problemami.

Oczywiście płacił alimenty, ale to nie wystarczyło. A z wychowaniem w ogóle nie pomógł, ponieważ miał nową rodzinę i nie miał czasu na dzieci.

Byłam jedyną osobą, której udało się dobrze wychować dzieci i je wykształcić, chociaż było ciężko, a w niektórych momentach do tego stopnia, że ​​chciałam wyć z rozpaczy. Najstarszy syn mieszka w innym kraju. Moja córka znalazła dobrego faceta, wyszła za niego i przeprowadziła się do innego miasta. Najmłodszy syn jest odnoszącym sukcesy dziennikarzem, dlatego dużo podróżuje i bardzo rzadko bywa w domu.

Jestem już na emeryturze w domu, zupełnie sama. Czasami po prostu chcę z kimś porozmawiać, ale nikogo nie ma w pobliżu. Żeby nie być taka samotna, znalazłam pracę w sklepie, w którym przynajmniej rozmawiam z klientami. Z przyjemnością chodzę do pracy, bo tam chociaż na chwilę zapominam, że jestem samotna.

Wszyscy moi przyjaciele wychowują wnuki. Mam też wnuki, ale mieszkają daleko, ale nie chcę już zawracać sobie głowy pieluchami. Spędziłam na nich już całe życie.

Czasami zaczynam przypominać sobie przeszłość i rozumiem, że moje życie poszło na marne. Moja przeszłość to ciągłe dziecinne smarkanie, nieprzespane noce, problemy szkolne i ciągły strach o dzieci.

A teraz myślę, że gdybym nie urodziła trzeciego dziecka, mogłabym żyć inaczej. Może mój mąż by mnie nie zostawił. A teraz rozumiem, że minęły lata, a ja nie mam nic i jest za późno, żeby coś zmienić.

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor