Kalendarz księżycowy jest jednym z najstarszych na naszej planecie. Jest to rodzaj kalendarza, w którym zmieniają się fazy księżyca.

Miesiąc księżycowy może trwać 29 lub 30 dni. Oznacza to, że jego czas trwania wynosi średnio 29,53 dni.

W tym okresie nocna gwiazda przechodzi przez cztery główne fazy: księżyc w nowiu, księżyc przybywający (1. kwadra), księżyc w pełni i ubywający (4. kwadra). Są one związane z położeniem księżyca względem słońca.

Każdy z rytmów księżycowych ma silny wpływ na wszystkie żywe organizmy, w tym ludzi. W tych okresach stan psychiczny i emocjonalny osoby oraz, ogólnie rzecz biorąc, charakter wydarzeń życiowych mogą się zmienić.

Na przykład wschodzący księżyc wypełnia świat energią i informacjami astralnymi - jest to pomyślny czas na różne przedsięwzięcia i odnowienia. Tymczasem ubywający księżyc oznacza marnowanie energii - w tym czasie lepiej dokończyć sprawy lub spokojnie kontynuować je zgodnie z planami.

Kalendarz księżycowy na maj 2021 r. - pomyślne dni
Pomyślne dni kalendarza księżycowego to te, w których między Słońcem, a Księżycem powstają harmonijne aspekty 60 lub 120 stopni. W tej chwili możesz spokojnie zaczynać nowe rzeczy i podejmować ważne decyzje.

Za niekorzystne dni według kalendarza księżycowego uważa się okres, w którym między Słońcem a Księżycem powstają intensywne aspekty o wartości 0,9 lub 180 stopni. To jest czas, kiedy powinieneś być tak ostrożny, jak to tylko możliwe.

Korzystne dni księżycowe w maju: najlepsze daty to 18, 20, 22, 24, 25, nieco mniej, ale ogólnie 12, 15, 21 będą całkiem udane.

Niekorzystne dni księżycowe w maju: krytyczne daty miesiąca to 7, 28, 30, a 2, 6, 9, 14 maja również będą dość trudne.

Fazy ​​księżyca w maju 2021 r

Ubywający Księżyc - od 1 maja do 10 maja i od 27 maja do 31 maja 2021 r

Księżyc w nowiu - 11 maja 2021 r

Przybywający księżyc - od 12 maja do 25 maja 2021 r

Pełnia księżyca - 26 maja 2021 r

To też może cię zainteresować: Córka Kasi Kowalskiej czuje się znacznie lepiej po zdrowotnych perturbacjach. Jak teraz wygląda Ola

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski przeżywa trudne chwile. Wciąż nie poradził sobie z tą ogromą stratą. O co chodzi

O tym się mówi: Odszedł Bronisław Cieślak. Ewa Florczak zdradziła, jaki był naprawdę znany aktor