"Super Express" podaje, że emerytura Beaty Tyszkiewicz wynosi 1300 złotych miesięcznie. Po ogłoszonej waloryzacji, kwota ta może wzrosnąć do 1500 złotych miesięcznie. Dlaczego artyści mają tak głodowe emerytury?

Urodzona w pałacu nie pracowała na etacie

Jej arystokratyczna rodzina pieczętuje się herbem LeliwaII Tyszkiewiczów. Beata Tyszkiewicz przyszła na świat 14 sierpnia 1938 roku w Pałacu w Wilanowie. Jej rodzicami byli Barbara z Rzechowiczów i Krzysztof Maria Tyszkiewicz, jednak małżonkowie rozstali się w trakcie II wojny światowej.

Szkołę podstawową ukończyła w Jeleniej Górze, jednak z ukończeniem szkoły gimnazjalnej miała już problem ze względu na swoje pochodzenie arystokratyczne. Jako aktorka debiutowała w ekranizacji "Zemsty" w 1957 roku wcielając się w postać Klary. Jako jurorka dwunastu edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami" i siedmiu edycjach polsatowskiego "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", zapewne zabezpieczyła się finansowo i niska emerytura nie może zagrozić jej bytowi.

Tajemnica niskich emerytur artystów niestety polega na tym, że zamiast pracowac na etacie, pracowali i pracują na podstawie kontraktów lub umów cywilnoprawnych, których składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych są bardzo niskie, albo nie ma ich wcale.

Co o tym sądzicie? Czy praca na etacie powinna być umożliwiona w przypadku artystów, czy raczej powinni zabezpieczyć się na przyszłość oszczędzając nieco funduszy?

O tym się mówi: Marta Kubacka publikuje archiwalne zdjęcie ze ślubnej sesji zdjęciowej. Pewien akcent przykuł uwagę internautów

Zerknij: Papież Franciszek wydał przewrotny dekret. To zmienia sytuację kardynałów i biskupów. O co chodzi

Nie przegap: Premiera spektaklu "Gwiazda" potwierdziła wieści o relacji Gabriela i Rafała. Z kim Gabriel Seweryn przyszedł do Teatru Sabat