Ten owad nie jest podobny do zwykłych kleszczy, więc wiele osób się ich nie boi i po prostu je ignoruje. Ale w rzeczywistości istnieje niebezpieczeństwo, ponieważ mogą dobrze zaatakować osobę, nawet jeśli robią to w rzadkich przypadkach.

Czy "latające kleszcze" są groźne

Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku innych krwiożerców, w przypadku strzyżaków należy obawiać się różnych chorób. Ten rodzaj pasożyta nie ma nic wspólnego z prawdziwymi kleszczami. Wygląd jest również bardzo różny od tego, jak zwykle wyglądają pasożyty. Dlatego ludzie nie boją się, że strzyżak może zaatakować człowieka.

Zwykle podobne zjawisko występuje na obszarze silnie zakażonym kleszczami. Ponadto strzyżak może udać się do osoby mającej bliski kontakt ze zwierzęciem. Strzyżak jest nieprzyjemny dla ludzkiej skóry, jego ukąszenie jest dość bolesne, więc nie będzie się tu rozmnażał i tu żył. Krwiopijcy starają się znaleźć dla siebie bardziej odpowiednie miejsce, na przykład zwierzę o gęstej sierści. Jedzą 20 razy dziennie.

Około 2 ml krwi przechodzi przez to małe ciało w ciągu zaledwie jednego dnia. Po spotkaniu z takim owadem nie odczuwa się szczególnego dyskomfortu. Ale to tylko pierwszy raz, ponieważ po dniu lub dwóch wystąpi swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie skóry w miejscu ukąszenia. I to tylko wtedy, gdy wszystko przebiega bez komplikacji. Niektórzy ludzie mają ciężką reakcję alergiczną na ich ukąszenia.

W rezultacie na ciele pojawia się wyprysk, pokryty grubą korą. Nie przejdą tak szybko. Czasami, aby całkowicie wyleczyć patologie skóry, osoba jest leczona przez kilka miesięcy. Odpowiedź zależy od stanu ludzkiego układu odpornościowego. Jeśli istnieją już przypadki ciężkich objawów alergicznych w kontakcie z owadami, należy być bardzo ostrożnym.


YouTube/Dawid Borzewstowski

Znacie te owady?

O tym się mówi: Monika Zamachowska zmieniła całkiem swoje życie. Co będzie robić dalej

Zerknij: Meghan Markle poważnie naraziła się wnuczce królowej Elżbiety. Kobieta nie kryje już niechęci wobec żony księcia Harry'ego. O co chodzi