"Super Express" w swoim artykule z cyklu "Retro Express", postanowił wrócić do wspomnień Danuty Wałęsy, która w swojej książce szczerze opisała czasy swojej młodości, związek małżeński z wąsatym elektrykiem, który nagle został prezydentem Polski, a także o ludziach, których spotkała w swoim życiu u boku wiecznie zajętego polityka.

Spotkanie z generałem Wojciechem Jaruzelskim

Jak wielu jeszcze pamięta, rok 1989 był momentem, w którym Wojciech Jaruzelski zasiadł w fotelu prezydenta Polski, co przyniosło swoje konsekwencje. Po roku od wyboru dokonanego przez Zgromadzenie Narodowe, podczas wyborów powszechnych, po wygraniu drugiej tury głosowania, prezydentem Polski został Lech Wałęsa, który pokonał swego rywala do fotela prezydenckiego, Stanisława Tymińskiego. Tak więc wąsaty elektryk, który wykazał się sporą charyzmą i przydatnością, pełnił funkcję prezydenta Polski do 1995 roku.

Danuta Wałęsa wówczas mocno wspierała męża, trwając u jego boku i pełniąc funkcję pierwszej damy. Będąc w cieniu Lecha Wałęsy, była cichą bohaterką jego osiągnięć.

Gdy Lech Wałęsa wygrał wybory prezydenckie, nieuniknione były wówczas spotkania z różnymi ludźmi, w szczególności politykami. To wtedy właśnie świeżo upieczona pierwsza dama po raz pierwszy spotkała osobiście generała Wojciecha Jaruzelskiego, którego przemowy ze szklanego ekranu wryły się uporczywie w pamięć wielu Polaków. Jakie zrobił wrażenie na Danucie Wałęsie? W swojej książce pod tytułem "Marzenia i tajemnice", odniosła się do pierwszego spotkania z Jaruzelskim.

Pana Wojciecha Jaruzelskiego poznałam osobiście, gdy mąż został prezydentem. Do spotkania doszło po zaprzysiężeniu męża. Spotkanie z tym człowiekiem specjalnie mnie nie poruszało. Być może przemknęła mi myśl, nuta pewnej satysfakcji. Bo przecież w czasach, gdy rządził Jaruzelski, mąż miał być osobą prywatną, w pewnym sensie skończoną. Tymczasem minęło dziewięć lat i role się odwróciły. Świat, który reprezentował pan Jaruzelski, odchodził, rodziła się wolna Polska, którą reprezentował mąż.

O tym się mówi: Zaczyna się sezon kleszczowy. Istnieje łatwy sposób by odstraszyć te niebezpieczne insekty . Co trzeba zrobić

Zerknij: Policja ostrzega przed fałszywym sms-em. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych. Można stracić wszystkie oszczędności