Książę William wydał osobiste oświadczenie w hołdzie dla swojego zmarłego dziadka, księcia Filipa, w imieniu jego i jego żony Kate Middleton. Filip, mąż królowej od 73 lat, zmarł spokojnie 9 kwietnia, ogłosił Pałac.

Książę William opowiedział o relacji jego rodziny z dziadkiem Filipem

Na Instagramie zamieszczono nigdy wcześniej nie widziane zdjęcie Filipa z najstarszym synem Williama, księciem Jerzym, a na Instagramie można było rzucić okiem na relacje Cambridges z mężem królowej.

Książę Cambridge napisał w podpisie: (...) Czuję się szczęśliwy, że nie tylko jego przykład mnie prowadził, ale także jego trwała obecność w moim dorosłym życiu - zarówno w dobrych chwilach, jak i w najtrudniejszych dniach. Zawsze będę wdzięczna, że ​​moja żona miała tyle lat na poznanie mojego dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał. (...)

Natychmiast po wiadomości o śmierci Philipa Kate i William ponownie opublikowali oświadczenie Pałacu na swoim własnym Instagramie Kensington Palace.

Z głębokim smutkiem Jej Królewska Mość ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości, księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość zmarła spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie w żałobie po jego stracie. (...)

Kate i William zachowali szczegóły ich osobistego związku z Philipem w dużej mierze prywatnie. Ale księżna Cambridge została porównana do Filipa w artykule z okładki People z czerwca ubiegłego roku za jej zachowanie i chęć, aby Wilhelm, przyszły król Anglii, zajął się nią.

Co o tym sązicie?

O tym się mówi: Mam 75 lat i musiałam zawalczyć z wnukami o własne mieszkanie. To trudna sytuacja, ale chciałam żyć godnie

Zerknij też tutaj: Poprosiłam moją mamę, aby została z naszym 5-letnim synem, bym mogła z mężem jechać na weekend w góry. Jej odpowiedź bardzo mnie zaskoczyła