Jaki jest sesn kupowania żwirku dla kota, gdy ktoś nie ma na co dzień do czynienia z tymi zwierzakami? Okazuje się, że kocie jedzenie może pomóc w wielu czynnościach domowych i poradzić sobie z brudem czy nieprzyjemnym zapachem.

Sadzonka

Wiosna to czas na sadzonki, a żwirek dla kotów to najlepsza gleba do sadzenia nasion. Rośliny wytwarzają w nim mocne korzenie, co pozwala im na szybki wzrost. Szczególnie podatne na dobre właściwości żwirku są: ogórki, cukinia, pomidory i arbuzy.

Samochód

Jak poradzić sobie z zaparowanymi w samochodzi szybami? Może w tym pomóc właśnie koci żwirek. Wystarczy wrzycić go do bawełnianego woreczka, który następnie umieszczany jest pod siedzeniami pasażerow. Dzięki temu na szybie nie będzie już osiadać para, która pogarsza widok każdego kierowcy. Żwirek wchłonie nadmiar wilgoci.

Ubikacja

Żwirek może mieć swoją określoną funkcję również w toalecie, ponieważ doskonale wchłania brzydkie zapachy. Możesz wsypać do bezpośrednio do ubikacji, żeby pozbyć się brzydkich oparów. Wystarczy, że czynność tę powtórzysz 1-2 razy w tygodniu, w zależności od tego, jak często korzystasz z toalety.

Lodówka

Jeśli żwirek dla kota jest w stanie poradzić sobie z zapachami w toalecie, z łatwością odciąży również lodówkę. Wsyp kocie jedzenie do kilku miseczek i postaw je na półkach. Po kilku godzinach nieprzyjemny zapach zepsutego jedzenia zniknie na dobre.

Oto proste sposoby na wykorzystanie żwirku, które ułatwią życie każdej pani domu. Ponadto ten przysmak dla kotów jest stosunkowo niedrogi i wystarcza na długi czas.

To też może cię zainteresować: Tajemnica wieku Małgorzaty Rozenek od lat frustruje wielu internautów. Czy teraz celebrytka w końcu ujawniła prawdę przy okazji zapisów do szczepień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski przypomina swoją przepowiednię na kwiecień. W tym miesiącu ma się wszystko zacząć. O co chodzi i co się wkrótce wydarzy

O tym się mówi: Zdjęcie Anny Lewandowskiej z Laurą zachwyciło internautów. Dziewczynka jest już naprawdę duża