Podczas naszej komunikacji bardzo się do siebie przywiązałyśmy. W wieku 15 lat Anna została sierotą, po stracie obojga rodziców. Tak się złożyło, że zastąpiłam jej matkę, siostrę i najlepszą przyjaciółkę. W tym czasie opuścił mnie mąż, syn poszedł do pierwszej klasy.

Nauczyłam się samodzielnie radzić sobie z trudnościami życiowymi i jednocześnie wspierałam Annę. Po ukończeniu szkoły syn wstąpił na uniwersytet.

A po ukończeniu studiów znalazł w mieście przyzwoitą pracę i postanowił osiedlić się w stolicy na zawsze. Mój syn rzadko dzwonił i przychodził dwa razy w miesiącu, chowając się za napiętym harmonogramem. Ze względu na swój wiek potrzebowałam jego wsparcia i uwagi, ale wstydziłam się powiedzieć mu o tym bezpośrednio.

A on sam nie wiedział, a może po prostu nie chciał okrywać się zmartwieniami o starszą matkę. Ale Anna zawsze tam była. Dziś jest moim jedynym wsparciem. Chodzi za mnie zarówno do apteki, jak i do sklepu po potrzebne produkty, czasem nawet pomaga w sprzątaniu. A jeśli zaczniesz tworzyć własne kulinarne arcydzieła, podziel się pysznymi smakołykami.

Zawsze mogę się do niej zwrócić, gdy potrzebuję pomocy lub po prostu dobrego towarzystwa. A ostatnio mój syn ogłosił dobrą wiadomość - niedługo będzie miał ślub i przyjedzie do mnie wraz z wybranką. Gości oczekiwano latem, a to już za miesiąc.

Bardzo się cieszę, że mój syn odnalazł swoje szczęście, a jednocześnie moje serce nie jest spokojne. Stałam się dla niego obca na długi czas. Wszystkie moje prośby przyjmuje z wrogością. Czy to dobrze, gdy dzieci zapominają o swoich rodzicach? A Anna zawsze znajdowała dla mnie czas.

Albo poczęstuje cię czymś smacznym, albo po prostu przyjdzie porozmawiać. Syn i synowa zostali u mnie tylko kilka dni. Okazuje się, że nasza wioska jest nudna i nie ma absolutnie nic do roboty. Mój syn nawet nie zapytał, czy może potrzebuję pomocy w pracach domowych. Tam zamek od dawna wymagał naprawy, a kran zaczął przeciekać.

Dom okresowo wymaga męskich rąk. I właśnie powiedział przed wyjazdem, że przyjdzie, kiedy będzie miał czas. Poczułam się zraniona za taki stosunek własnego dziecka do mnie. Wtedy zdałam sobie sprawę, że mogę liczyć tylko na Annę. Dlatego decydując się nie zwlekać, wzięłam wszystkie niezbędne dokumenty i udałam się do notariusza, aby ponownie zapisać dom Annie.

Tydzień później mój syn zadzwonił i zaczął besztać mnie za pochopny czyn. Nie słuchałam jego oskarżeń i przerwałam połączenie. Z pewnością jeden z sąsiadów powiedział mojemu synowi, że przepisałem dom Annie.

Nie mam się czego wstydzić, bo to Anna stała się dla mnie jedyną bliską osobą, a nie mój własny syn. Dom sąsiada wymaga pilnego zamknięcia i rozumiem, że nie da się tu obejść bez męskiej pomocy. Dlatego jeśli coś się stanie, może przeprowadzić się do mnie. Codziennie czytam potępienie w oczach moich sąsiadów.

Nie rozumieją, jak mogłam przepisać dom na nieznajomą, skoro mam własnego syna? W tym momencie zrobiłam to, co podpowiadało moje serce. W każdym razie wiem lepiej. A ludzie zawsze będą potrzebować powodu do plotek. Dziś jestem, a jutro przyjdzie czas na kogoś innego. Chciałabym poznać Twoją opinię. Może jednak się mylę?

To też może cię zainteresować: Tajemnica wieku Małgorzaty Rozenek od lat frustruje wielu internautów. Czy teraz celebrytka w końcu ujawniła prawdę przy okazji zapisów do szczepień

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski przypomina swoją przepowiednię na kwiecień. W tym miesiącu ma się wszystko zacząć. O co chodzi i co się wkrótce wydarzy

O tym się mówi: Zdjęcie Anny Lewandowskiej z Laurą zachwyciło internautów. Dziewczynka jest już naprawdę duża