Całkowicie przestała brać wodę. Zadzwoniłem do brygadzisty i powiedział mi, że trzeba będzie wymienić pompę spustową. Moja pralka ma już osiem lat, wcale nie jest nowa, ale używamy jej dość często, do pięciu razy dziennie.
Maszyna była kilkakrotnie w rękach rzemieślników, w tym podczas rutynowych przeglądów. Ale nie wiedziałem, że szczególną uwagę należy zwrócić na małe drzwiczki, które znajdują się na dole. I to być może okazało się moim błędem.
Teraz mistrz powiedział mi, że to za tymi drzwiami znajduje się specjalny filtr. Odfiltrowuje wszystko, co dostaje się do maszyny, od włosów po guziki. Nigdy wcześniej nie myślałem o tym, dokąd to zmierza. Do tego momentu.
Wydaje mi się, że zanim mistrzowie, którym oddaliśmy pralkę do naprawy, już wyczyścili filtr, po prostu o tym nie wiedzieliśmy. W pobliżu drzwi farba lekko odpadła, co nasunęło podobny pomysł. Wyglądało na to, że drzwi zostały już otwarte. Brygadzista pomógł nam otworzyć drzwi. Odkręcił filtr szczypcami.
Okazało się, że przedział był pełen kurzu, a nawet pleśni. Wyglądało to tak okropnie, że poczułem się zawstydzony. Fachowiec powiedział, że ten filtr należy regularnie czyścić. W tym przypadku to zatkany filtr spowodował awarię naszej maszyny. Według mistrza coś za mocno się w to wbiło, więc pompa się zepsuła.
Dlatego ten filtr należy czyścić przynajmniej raz w miesiącu. Ponadto czasami konieczne jest wezwanie fachowca, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku z maszyną. To będzie korzystne dla jej stanu. W ten sposób pralka posłuży Ci przez wiele lat.