Nie ulega wątpliwości, że starożytna klątwa faraonów jest złowroga i okrutna. Wywołana zakłóceniem wiecznego spoczynku władców egipskich, może wywołać śmierć wszystkich, którzy wzięli w tym udział, ale też ofiar postronnych...

O czym mówi przepowiednia o klątwie faraonów?

4 kwietnia bieżącego roku, 22 mumie wielkich faraonów zostały przetransportowane z kairskiego muzeum, do powstałej niedawno placówki, Muzeum Cywilizacji Egipskiej. Decyzję tę podjęto z powodu ogłoszenia pandemii koronawirusa, która skutkuje turystycznym kryzysem.

Kraj jednak ogarnął strach przed czymś znacznie gorszym, niż kryzys pandemiczny... Chodzi o starożytną przepowiednię o klątwie faraonów, która ma spaść na każdego, kto zakłóci wieczny spoczynek wielkich władców.

Niektórzy obwiniają „klątwę faraonów” za ciąg niefortunnych incydentów w Egipcie w ostatnich tygodniach, w tym gigantyczny statek, który zablokował Kanał Sueski przez około tydzień, aż został uwolniony w poniedziałek. Władze zamknęły drogi wzdłuż Nilu dla skomplikowanej procesji królewskiej zwanej Złotą Paradą, mającej na celu wzbudzenie zainteresowania bogatymi zbiorami starożytności północnoafrykańskiego kraju, kiedy turystyka prawie całkowicie utknęła w martwym punkcie z powodu pandemii koronawirusa.

Konwój przetransportował 18 królów i cztery królowe, głównie ze starożytnej epoki Nowego Państwa, w pojazdach z amortyzatorami i specjalnie zaprojektowanymi kapsułami wypełnionymi azotem, aby zapewnić im ochronę.

YT

„Śmierć nadejdzie na szybkich skrzydłach dla tych, którzy zakłócają spokój króla”, brzmiało ostrzeżenie na grobie Tutenchamona , zanim brytyjski archeolog Howard Carter otworzył go w 1922 roku. Członkowie jego ekspedycji później ulegli dziwacznym wypadkom i śmierci, podsycając przekazy o klątwie, chociaż archeolodzy i naukowcy twierdzą teraz, że prawdopodobnie byli powiązani z wystawieniem na działanie pyłu i zarazków w zapieczętowanych jaskiniach.

Najstarszą mumią w grupie jest mumia króla Seqenenre Tao, ostatniego króla XVII dynastii, który panował w XVI wieku pne i przypuszczalnie zginął gwałtownie.

Co sądzicie o pobudkach, jakimi kierowały się władze Kairu podejmując decyzję o przeniesieniu mumii?

O tym się mówi: Jak się czuje Aleksander Kwaśniewski? Były Prezydent komentuje swój stan zdrowia

Zerknij tutaj: IMGW publikuje pilne ostrzeżenie. Jakich województw dotyczy