"Interia" podaje, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało pilny alert odnośnie najbliższych warunków atmosferycznych.

Ma silnie wiać w całej Polsce

Nie ulega wątpliwości, że silne podmuch wiatru mogą poważnie zagrozić nie tylko zniszczeniami mienia, ale przede wszystkim zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.

Dlatego też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dla całego kraju, a w szczególności ostrzega województwa śląskie, dolnośląskie, opolskie i zachodniopomorskie.

Na facebookowej stronie Polskich Łowców Burz pojawiło się także sporo informacji na temat czekającej nas pogody, która świadczy o tym, że początki wiosennego okresu nie będą nas rozpieszczać ciepłymi podmuchami zefirków, oraz ciepełkiem wiosennych promyków słońca.

Smagać nas za to będą przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu i ewidentnie widać, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego zdania.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obliguje nas zatem do zachowania szczególnej ostrożności podczas występowania warunków szczególnie zagrażających naszemu zdrowiu i życiu. Należy pamiętać o zabezpieczeniu mienia i wszelkich zwierząt, a także zrezygnować w miarę możliwości z wychodzenia z domu.

Wygląda na to, że na nadejście pięknej i ciepłej wiosny będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, więc odradzamy szaleństwa w lany poniedziałek na wolnym powietrzu.

Co o tym sądzicie? Czy upragniona, ciepła wiosna w końcu nadejdzie?

O tym się mówi: "Rolnik szuka żony" powraca na antenę TVP 1 z nowym sezonem. Co nas czeka w Niedzielę Wielkanocną

Zerknij też tutaj: Media obiegła smutna wiadomość ze świata kina. Odszedł ulubiony aktor Polaków

Nie przegap też i tego: Monika Zamachowska po rozstaniu z mężem komentuje nowy etap życia bardzo wymownym zdjęciem. Fani snują teorie i pocieszają celebrytkę