W czasie analizowania wysokości świadczeń emerytalnych celebrytów w wieku senioralnym, nie mogło zabraknąć utyskiwań Maryli Rodowicz, Krzysztofa Cugowskiego, czy innych znanych ze świata muzyki lub kina.

Składki emerytalne odzwierciedlają udokumentowane lata pracy - skąd niskie świadczenia gwiazd?

Jak wielu z nas się już przekonało, każdy pracując płaci składki emerytalne, aby w przyszłości móc spędzać starość bez martwienia się o finanse, gdy przejdziemy na emeryturę. Niestety, obecnie nic nie jest pewne i zagwarantowane, co widać po opiece zdrowotnej, której praktycznie nie uświadczamy mimo płacenia składek zdrowotnych. Jakim cudem? Nie możemy zatem liczyć na 100%, że płacone przez nas składki emerytalne zagwarantują nam godne życie na starość, gdyż to nie my decydujemy, co się stanie z naszymi pieniędzmi.

O niewielu sprawach decydujemy tak naprawdę, a to dlatego, że złudne poczucie wolności każe nam myśleć, że żyjemy tak, jak chcemy. Ryszard Rynkowski jest przykładem seniora, który mimo wielkich zasług na scenie muzycznej, nie może pochwalić się wysokością emerytury, która jest porównywalna do emerytury Maryli Rodowicz, od wielu lat aktywnie działającej na scenie.

Okazuje się, że Ryszart Rynkowski miesięcznie może liczyć na przelew od 1200 złotych do 1600 złotych, a waloryzacja tym razem ma być równa 50 złotych.

Na szczęście emerytura i gaża za wszelkie występy i udziały w programach to nie jest jedyne źródło dochodów Ryszarda Rynkowskiego, który jest właścicielem kliniki zajmującej się leczeniem schorzeń ortopedycznych, "Novamed".

Co o tym sązicie?

O tym sie mówi: Media obiegły lekarskie ostrzeżenia dla pań w ciąży. Radzą, jak zapobiegać infekcjom i jak sobie z nimi radzić

Zerknij: Danuta Wałęsa potrafi ujarzmić męża? Podczas transmisji na żywo dała popalić Lechowi

Nie przegap też tego: Magda Welc w wieku 12 lat zdobyła I miejsce w trzeciej edycji "Mam talent". Co teraz robi i jak wygląda wokalistka