Gdy Andrzej Piaseczny ogłosił światu, że po dziesięciu dniach choroby z powodu koronawirusa w końcu trafił do szpitala, w mediach i w Internecie wprost zawrzało.

Andrzej Pisaeczny i Marek Posobkiewicz odnieśli się w poważny sposób do tematu udawania choroby i statystowania w szpitalach

Jak wiemy, podczas przechodzenia grypy nie czujemy się niczym młody bóg. Dolegliwości typu bóle mięśni, głowy, gardła, kaszel, katar, pogorszenie smaku i powonienia - to częste objawy. Podobnie jest z chorobą wywołaną osławionym od 2019 roku koronawirusem. Nowe odmiany, o których wołają media, dodatkowo wywoływać mają drapanie w gardle, co również jest normalne podczas grypy, czy przeziębienia.

Gdy mówimy o SARS CoV-2, opisywane przez ozdrowieńców objawy mogą być od lekkich i prawie niezauważalnych, do takich, które zmuszają do hospitalizacji, która ma służyć ratowaniu życia.

Wielu, którzy zostali odcięci od świata na covidowych oddziałach, nie ma szansy złapać za telefon, czy kamerę i nagrać przesłanie dla świata. Znalazło się jednak kilku odważnych śmiałków, którzy mimo trudności i walki o każdy oddech, postanowili wstać z łóżka i nagrać swój przekaz prosto z oddziału covidowego.

Film Andrzeja Piasecznego wstząsnął wieloma jego fanami, lecz znaleźli się sceptycy, którzy wyrazili w komentarzach swe powątpiewanie. Natychmiast sprawę skomentował Marek Posobkiewicz, który osobiście zajmuje się leczeniem Andrzeja Piasecznego.

Jeśli chodzi o takie komentarze sugerujące, że on udaje chorobę, to mogę powiedzieć tylko tyle - doczekaliśmy się szczepionki na koronawirusa, ale na głupotę jeszcze nie. Myślę, że wszystko będzie dobrze z Andrzejem Piasecznym. Robimy wszystko, co w naszej mocy, podobnie jak z innymi pacjentami, by jak najszybciej mogli wrócić do swoich domów.

Co ich łączy? Oczywiście miłość do śpiewu, ale pan doktor jest lepszy od Andrzeja Piasecznego, gdyż potrafił zaśpiewać zmagając się z SARS Cov-2 na oddziale covidowym.


YouTube/Don Gisu

Andrzej Piaseczny odniósł się do komentarzy na temat jego choroby na swoim koncie na Facebooku.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Jak sprawić, by pościel i ręczniki pachniały świeżo w szafie? Oto ważne wskazówki

Zerknij: Jak będzie wyglądała Niedziela Palmowa 2021? Pojawiły się najnowsze wytyczne dotyczące jej obchodzenia