"Fakt" podaje, że Kinga Duda dostała się na adwokacką aplikację i zaczyna właśnie praktyki w Sądzie Rejonowym Warszawa-Żoliborz. Pełniący niegdyś funkcję ministra sprawiedliwości profesor Zbigniew Ćwiąkalski opowiedział w wywiadzie, co będzie należało do obowiązków Kingi Dudy.

Nowa droga zawodowego życia Kingi Dudy

YT

Według serwisu "NaTemat", prezydencka córka Kinga Duda, po stażu za granicą rozpoczęła aplikację adwokacką, a co za tym idzie - praktyki w warszawskim Sądzie Rejonowym. Prócz Kingi Dudy, podobną drogę rozpoczęło 39 innych aplikantów.

Przygotowania do samodzielnej pracy, jako adwokat nie są drogą łatwą i przyjemną. Okupione są sporymi kosztami i ciężką pracą związaną z nauką. Według byłego ministra sprawiedliwości, profesora Zbigniewa Ćwiąkalskiego, córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy nie będzie miała zbyt wiele czasu na nudę.

Będzie chodzić na rozprawy, czytać akta, przygotowywać projekty postanowień, wyroków, uzasadnienia także będzie mieć normalny kontakt z sądem, obserwować, śledzić, jak to wygląda od strony praktycznej.

Nauka Kingi w Sądzie Rejonowym Warszawa-Żoliborz potrwa sześć miesięcy, z czego ostatni miesiąc przeznaczony ma być na zgłębienie tajników pracy prokuratury. Ponad to, przyszła pani adwokat będzie pomagać swojemu patronowi. Choć nie będzie mogła od występować w sądzie, później będzie jej wolno zastąpić go na sali sądowej, występując za niego.

Praktyki będą mogły się odbywać dzięki podpisaniu porozumienia między Naczelną Radą Adwokacką, a Ministerstwem Sprawiedliwości.

Miejmy nadzieję, że niebawem wyjdzie na rynek pracy grono wybitnych adwokatów, któzy będą godnie reprezentować swoich klientów.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Stan zdrowia Krzysztofa Krawczyka przyprawił wielu Polaków o ból głowy. Jak się teraz czuje gwiazda

Zerknij też tutaj: Daniel Martyniuk znów stanął przed sądem. Zaskakujące sceny podczas rozprawy sądowej

Nie przegap też tego: Kobieta odkryła niezwykłe znalezisko pod podłogą szopy. Nagraniem zachwycił się cały Internet. O co chodzi