List, przypisywany Ojcu Pio, jest dość długi, pełen orędzi, więc weźmiemy tylko fragment z 12 orędziami zaczerpniętymi z książki Renzo Baschery „I grandi profeti”.

Czy czeka nas Apokalipsa?

Ten godny naśladowca św. Franciszka z Asyżu urodził się 25 maja 1887 r. W Pietrelcina w archidiecezji Benevento, jako syn Grazio Forgione i Marii Giuseppy De Nunzio. Następnego dnia został ochrzczony i otrzymał imię Francesco. W wieku 12 lat przyjął sakrament bierzmowania i przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej. 6 stycznia 1903 roku, w wieku szesnastu lat, wstąpił do nowicjatu Braci Kapucynów w Morcone, gdzie 22 stycznia przyjął habit franciszkański i imię Brat Pio. Na zakończenie roku nowicjatu złożył śluby proste, a 27 stycznia 1907 r. Złożył profesję wieczystą.

Święty nawiązał do współczesnego świata, który zszedł już dawno ze ścieżki dobra i miłosierdzia, wkraczając jednocześnie na ścieżkę zła i przemocy. Każdy, kto na niej pozostanie, będzie zgubiony.

Ojciec Pio powiedział, że wstawiennictwo za człowiekiem już nie jest skuteczne, gdyż podożył on za tym, co jest łatwiejsze.

Kiedy świat został powierzony człowiekowi, był to ogród. Człowiek zamienił ją w atmosferę pełną trucizn. Nic nie służy teraz do oczyszczenia domu ludzkiego. Konieczna jest głęboka praca, która może przyjść tylko z nieba.

Trzy Dni Ciemności

Św. Ojciec Pio mówił też o Trzech Dniach Mroku, podczas których wielu umrze z powodu braku jedzenia i picia. Jak ostrzegał, nadejść mają niebawem, a po nich przyjdzie nowy Świat, którego wielu wymarłych grzeszników już nie zobaczy.

Ostrzegał przed chaosem, jaki zapanuje na Ziemi. Ludzie będą biegać w poszukiwaniu zbawienia i ratunku, słuchając słów fałszywych proroków.

Ziemia zadrży i panika będzie wielka… Ziemia jest chora. Trzęsienie ziemi będzie jak wąż: poczują, jak pełznie wszędzie. I spadnie wiele kamieni. I wielu ludzi zginie.

Według ostrzeżeń, zapanuje na Ziemi panika, wiele firm będzie skończonych, a ci pozbawieni świecy, wody i modlitwy podczas Trzech Dni Ciemności będą zgubieni.

Według przepowiedni, spora część krajów zniknie pod błotem wraz z ich mieszkańcami.

Ciekawostką są słowa dotyczące odpuszczenia win. Według przepowiedni, gniew Boga dotknie ludzi nauki, a tym, którzy miłują sercem, winy będą odpuszczone. Ojciec Pio nawiązał też do miłości do bliźniego i miłości Jezusa do tych, którzy potrafią wybaczać.

Nawoływał do nawrócenia i pokutowania, gdyż tylko w ten sposób będzie można liczyć na Bożą łaskę i odkupienie.

Jednym ze znaków Apokalipsy będzie wielki meteoryt, który uderzając w Ziemię wszystko rozświetli. Wiele rzeczy i spraw wówczas straci na aktualności, jakby ich wcale nie było...

Mężczyźni przeżyją tragiczne przeżycie. Wielu zostanie pokonanych przez rzekę, wielu spłonie w ogniu, wielu zostanie pogrzebanych przez trucizny… Ale ja pozostanę blisko tych, którzy mają czyste serce. Naprawdę myśleć i medytować, ale kiedy nadejdzie ten dzień? Klucz jest w tej samej Biblii 2 Piotra 3, 2-13

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Media obiegła ważna wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polski. Od 20 marca czeka nas całkowity lockdown

Zerknij: Polaków czekają kolejne obostrzenia. Co się zmieni i od kiedy