Konferencja prasowa, która odbyła się 17 marca bieżącego roku przyniosła fatalne wieści dla wszystkich mieszkańców kraju. Minister Zdrowia cytowany przez "Super Express" oznajmił podczas zwołanej dziś konferencji ogłosił nowe restrykcje, które będą obowiązywać już od soboty, 20 marca.

Całkowity lockdown w Polsce

Jak stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski, Polska przekroczyła liczbę 25 tysięcy zachorowań na dobę, co daje możliwość ogłoszenia napłynięcia do Polski trzeciej fali zakażeń. Taka postać rzeczy niesie ze sobą następstwa w postaci radykalnych kroków podejmowanych przez rząd.

Przekroczyliśmy barierę 25 tys. zachorowań dziennie, trzecia fala przyrasta i przyspiesza. Wobec tej sytuacji musimy podjąć zdecydowane kroki. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej, jeśli chodzi o liczbę nowych dziennych zachorowań, wszyscy już wiemy, że ta liczba przekroczyła 25 tys. i, co najważniejsze, dynamika zachorowań w ostatnich dniach przyspiesza.

Do 9 kwietnia będą prowadzone zdalne lekcje dla najmłodszych, oraz w miarę możliwości konieczne będzie wprowadzenie pracy zdalnej w firmach i zakładach pracy. Od soboty zamknięte będą hotele, teatry, restauracje, baseny, obiekty sportowe, kina, a działalność galerii handlowych zostanie ograniczona.

Czy reżimowi czerwonej strefy podlegać będą także kościoły? Tym, którym zależy na udaniu się do świątyni, szczególnie w okresie Wielkanocy, ten temat spędza sen z powiek. Na szczęście kościoły pozostaną otwarte pod rygorem dotychczasowych zasad sanitarnych.

Co o tym sądzicie? Czy kolejny lockdown nie spowoduje kolejnej fali bankructw?

O tym się mówi: Andrzej Piaseczny pilnie trafił do szpitala. Piosenkarz ciężko chory? Co się stało

Zerknij tutaj: Stan zdrowia Krzysztofa Krawczyka przyprawił wielu Polaków o ból głowy. Jak się teraz czuje gwiazda

Nie przegap: Daniel Martyniuk znów stanął przed sądem. Zaskakujące sceny podczas rozprawy sądowej