Po sześciu udarach, z cukrzycą, problemami płucnymi i przewlekłym zespołem poudarowym, dzielny senior dożył swoich 77 urodzin. To dzięki pragnieniu życia i determinacji ukochanych najbliższych, którzy ciągle przy nim czuwają...

Wojciech Korda skończył 77 lat

Na facebookowej stronie Polskiej Fundacji Muzycznej pojawił się wzruszający post, obok którego fani legendy polskiej muzyki rozrywkowej nie mogą przejść obojętnie.

To cudowne, że ten odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi dzielny senior wciąż nie poddaje się licznym dolegliwościom, które skutecznie uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie. Po sześciu udarach, mężczyzna zmaga się z cukrzycą, nadciśnieniem, problemami oddechowymi, oraz objawami choroby Parkinsona...

To straszna choroba

Choroba Parkinsona to zaburzenie ruchu. Wpływa na układ nerwowy i z czasem objawy nasilają się. Objawy choroby Parkinsona rozwijają się stopniowo. Często zaczynają się od lekkiego drżenia jednej ręki i uczucia sztywności w ciele. Z biegiem czasu rozwijają się inne objawy, a niektórzy ludzie mają demencję . Większość objawów wynika ze spadku poziomu dopaminy w mózgu.

Wczesne oznaki

*Ruch: Dłonie mogą drżeć.
*Koordynacja: Zmniejszone poczucie koordynacji i równowagi może powodować, że ludzie upuszczają trzymane przedmioty. Prawdopodobieństwo upadku jest większe.
*Chód: Postawa osoby może się zmienić, tak że pochyla się ona lekko do przodu, jakby się spieszyła. Mogą również rozwinąć chód szurający.
*Wyraz twarzy: może zostać zniekształcony z powodu zmian w nerwach kontrolujących mięśnie twarzy.
*Głos: Głos może drżeć lub osoba może mówić ciszej niż wcześniej.
*Pismo ręczne: może stać się bardziej ciasne i mniejsze.
*Węch: utrata węchu może być wczesnym objawem.
*Problemy ze snem: są one cechą choroby Parkinsona i mogą być wczesnym objawem. Przyczyniać się do tego może tak zwany zespół niespokojnych nóg.

Nam pozostaje zatem życzyć gwieździe jak najwięcej dni w dobrej kondycji!

O tym się mówi: Mocne słowa byłego agenta Roberta Lewandowskiego. Co zarzuca Annie Lewandowskiej

Zerknij: Rafał Brzozowski jedzie na Eurowizję. Wokalista już otrzymał za granicą pseudonim, pod którym wystąpi. Czy brzmi dumnie