Papryka jest odporna na większość szkodników ogrodowych i oferuje coś dla każdego: pikantną, słodką lub ostrą; oraz różnorodność kolorów, kształtów i rozmiarów.

Co nieco o papryce

Zaskakujące jest to, że zielona i czerwona papryka, którą często widzimy w supermarketach, to w rzeczywistości ta sama papryka; czerwona papryka właśnie dłużej dojrzewa na roślinie, co zmienia jej kolor i pozwala uzyskać wyższą zawartość witaminy C. Dojrzałe papryki są również zazwyczaj słodsze niż ich bardziej ekologiczne odpowiedniki.

W przeciwieństwie do swoich pikantnych braci, papryka nie zawiera kapsaicyny , która jest związkiem, który nadaje ostrym papryczkom, takim jak papryczki jalapeño, ich cierpkość i ciepło.

Co lubi papryka, jak ją uprawiać

Papryka preferuje głęboką, bogatą w stary kompost glebę. Jeśli twoja gleba jest ciężka od gliny, wyhoduj paprykę na podwyższonym podłożu, dodając glinę i piasek. Lepiej nie sadzić papryki w tym samym czasie, gdy sadzisz pomidory.

Utwardzanie papryki zaczyna się przed przesadzeniem do ogrodu. Sadzonki należy umieszczać w ciepłym, osłoniętym miejscu na zewnątrz na kilka godzin każdego dnia, aby je utwardzić; zrób to przez 10 dni przed przesadzeniem. Papryki powinny być blisko siebie. Liście dojrzałej papryki powinny się stykać.

YT

Dodanie fosforytu na dno dołka w czasie przeszczepu pomoże zapobiec gniciu końcówek kwiatów. Sadzonki papryki należy umieścić w dołku do przeszczepu nieco głębiej niż poziom gleby. Jeśli twoja sadzonka jest w doniczce torfowej, pamiętaj, aby zakopać całą doniczkę; torf pozostawiony nad poziomem gleby będzie działał jak knot pobierający wodę z roślin i może je zabić.

Na początku sezonu chroń młode rośliny przed zimnem i szkodnikami, a potem zdejmij osłonę, by pszczoły i inne owady mogły zapylić rośliny.

Jak Wy sobie radzicie z uprawą papryki?

O tym się mówi: Kula ognia zaskoczyła wszystkich. Było to zaskakujące zjawisko. Już wiadomo, że jest bardzo niezwykła

Zerknij tutaj: Kobieta zaręczona z mężczyzną, starszym od niej o 32 lata, ujawnia, jak zostali potraktowani przez otoczenie. To nie mieści się w głowie