Dziś smartfony obfitują w rozmaite funkcje, a jest ich tyle, że czasem aż trudno skorzystać z ich wszystkich. Jednak ogromna większość z nas doskonale radzi sobie z urządzeniami mobilnymi i porusza się bez problemu po aplikacjach. Ale okazuje się, że istnieje cała masa ukrytych funkcji, z istnienia których kompletnie zdajemy sobie sprawy. Czy mogą być przydatne w codziennym życiu? Tak i to bardzo!

Jak informuje serwis Lelum, większość smartfonów ma co najmniej pięć ukrytych funkcji i możliwości, które ułatwią nie tylko korzystanie z telefonu, ale i przydadzą się w codziennym życiu.

Ukryte funkcje naszych telefonów i smartfonów mogą nieźle zaskoczyć. Warto dowiedzieć się, jak je wykorzystać

Niemal każdy telefon ma sporą liczbę funkcji, które albo są dostępne jako wbudowane w system operacyjny albo można je uaktywnić za pomocą aplikacji. Jedną z takich opcji jest zablokowanie niechcianych reklam w naszym smartfonie.

Najprostsze będzie w tym przypadku przełączenie się w trakcie przeglądania Internetu na tryb samolotowy. Okazuje się również, że można jednocześnie nagrywać wideo i robić zdjęcia, co wydaje się niemożliwe. Otóż to nieprawda, gdyż wiele telefonów ma podczas nagrywania wideo przycisk w prawym dolnym rogu, którym bez problemu można zrobić zdjęcie bez przymusu przerywania nagrania.

Dodatkowo, warto zainteresować się również aplikacjami, które pozwalają chronić nasze hasła tak, jak OneLogin – dzięki niej można się dowiedzieć, gdy ktoś próbuje złamać nasze hasło.

Inna przydatna funkcja to opcja ustawienia wiadomości do wyświetlenia na ekranie blokady telefonu. Trzeba wejść w „ustawienia”, potem „Zabezpieczenia”, a potem wybrać opcję „Wiadomość w blokadzie”.

Co jeszcze? Można w szybki sposób dowiedzieć się, jaka piosenka akurat leci w radiu za pomocą pytania do Siri (jeśli posiadamy minimum system iOS8) „Hi Siri, can you tell me what the song is called?”. Po chwili dowiemy się, czego aktualnie słuchamy.

Smartfon/Youtube @CNET

Jak informował portal "Życie PL": MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI

Przypomnij sobie: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

Portal "Życie PL" pisał również: DLACZEGO MAGDA MOŁEK NIE OCHRZCIŁA SWOICH DZIECI? GWIAZDA WYPOWIEDZIAŁA SIĘ O SPOSOBIE WYCHOWANIA SYNÓW. ZDRADZIŁA TAJEMNICĘ WŁASNEJ RODZINY

Pisaliśmy również o: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE